Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem fizettem magamnak a...

Ha nem fizettem magamnak a TB-t, de ezalatt az idő alatt nem vettem igénybe semmilyen orvosi ellátást, utólag ki kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2013. jan. 8. 13:22
 1/10 bensdorp ***** válasza:
Igen, minden kihagyott hónapot behajtanak utólag, mikor kiderül, hogy nem fizetted.
2013. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem! Csak akkor ha magadnak szeretnéd fizetni, ha egy munkahely jelent be, nem kell visszafizetned semmit! Nekem 3 évig nem volt tb-m, és semmi levelet nem kaptam, hogy fizessek visszamenőleg.
2013. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vették észre.

Ha elévülési időn belül (5 év)észreveszik, akkor még behajtható...

2013. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
" Akkor kérik visszamenőleg, ha bemész az apeh-hoz, és közlöd velük, hogy két évig nem fizettél, rendezni szeretnéd. Ha nem szólsz, a kutya nem fog kérni tőled egy fillért sem visszamenőleg. Valójában az orvosnál sem lebukik az ember, hanem magát buktatja le, amikor az orvos felszólítására elmegy az apeh-hoz rendezni a tartozását. Az ijesztgetésre épül az egész rendszer, mert az adatbázis még mindig egy nagy nulla. Szóval ne izgulj. Egy barátnőm másfél év kihagyás után ment el az apeh-hoz, hogy fizetné maga után a tb-t következő hónaptól, és minden további nélkül beregisztrálták akkortól, senki nem nézett utána, hogy már az előző években sem volt biztosított."
2013. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jan. 8. 16:57
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Én meg adóellenőr vagyok és konkrétan ellenőriztem már ilyet, igaz jó pár éve. Kaptunk listát a "potyautasokról" és szépen visszamenőleg be kellett hajtani. Ha megint lesz egy ilyen fellángolás a NAV-nál, akkor elővehetnek és befizetheted késedelmi pótlékkal, bírsággal együtt. De az is lehet, hogy mostanában nem veszik elő a témát és elévül az ügyed. Akkor megnyerted ezt az összeget.
2013. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem ellenőriznek ezek semmit, ha te nem hívod fel magadra a figyelmet, ha nincs tb-d, elmész egy bejelentett munkát nézni, és akkor megvan oldva az egész, a kutyát nem fogja érdekelni hogy mikor, mit fizettél, ha dolgozol.....
2013. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
És ha nekem nincs semmim, akkor mit hajtanak be tőlem? Akkor elévül szépen 5 év alatt? Vagy esetleg le kell üljem a bírságot?
2013. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha már egyszer megkezdték a behajtást, akkor nem évül el az soha.

Egyébként igen, elméletileg emiatt börtönbe is lehet kerülni, mivel köztartozás, és alkalmazható rá az adócsalás tényállása.

De úgyse az lesz, hanem vagy nem veszik észre, vagy majd egyszer lesz valamid, amin behajthatják.

2013. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tesómnak most jött 102 ezer ft-ot kell befizetnie...
2013. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!