Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik külföldön dolgoznak...

Akik külföldön dolgoznak (Anglia, Ausztria, stb), és ott kapnak fizetést, sokat, minek spórolnak annyira, miért nem örülnek annak, hogy megvehetnek mindent amit itthon munka meg sok fizetés hiányában nem vehettek meg?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben azért spórolnak veszettül, mert amit megspórolnak, azt otthon akarják elkölteni. És nem elfelejtve, van egy réteg, aki azért spórol, mert ott sem keres valami jól a helyi viszonylatban. Spórolás pedig, az ésszerű határokon belül mindig ajánlatos, mert ha munka nélkül maradsz és nincsen tartalékod, akkor megszívtad. Okos ember próbál takarékoskodni az esetleges szűkebb időkre.
2013. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem spórol, annak SOHA nem lesz elég pénze. MEllesleg aki külföldön az összes pénzt feléli azonnal, az rovidesen éhen fog halni, mert bármikor jöhet valami nem látott kiadás...
2013. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem költenek semmire ez így nem igaz, én 4 évet éltem külföldön, Írország, Anglia.

Ha egy sima hónapot veszek, 1000-1200 euró lakás, számlák, kaja, utazás. Az átlagfizetés 1600 euró. Egy buszbérlet olyan 130 euró körül van.

London 1600 font az átlag kereset, és ott is legalább elmegy ennyi megélhetésre, mivel London nagyon drága, egy bérlet ott is azért 140 font.

Arra tesz mindenki félre, hogyha gyorsan el kell hagyni az országot, legyen miből.

Persze vannak szélsőségek, akik olyan sz*rrágók, hogy abonet kenyéren, meg tescos ásványvízen élnek évekig, volt példa erre a környezetembe. Aztán hazajött vett egy lakást, és 120 nettóért húzza az igát, közben meg veri magát rá, hogy saját lakása van.

Én sose tagadtam meg semmit se magamtól kint, Xbox, ps, tv, laptop, táblapc, stb. Más emberek többet kerestek, mint én, és mindig sírtak, hogy nincs elég pénzük, de sose költöttek semmire. Én eljártam bulizni, szóval költöttem a pénzt, de maradt is. Szóval én nem vagyok a spórolós fajta. De gondolom kivételek egyike vagyok.

Viszont Angliában találkoztam olyan takarítónővel, aki 3 éve volt kint, de annyira szarul keresett, hogy 3 év után most januárban tudott csak haza jönni. Ott sem rózsás a helyzet ilyen szempontból, csak sokan hiszik, hogy ott kolbászból van a kerítés.

Azért tegyük hozzá, hogy nagyon sok magyar, aki hazajön jártatja a száját, hogy így meg úgy kint, és élnek mint a kiskirály itthon, mikor meg visszamennek, akkor az 1000. senki a cégnél, annyi pénzért, amiért egy kinti nem csinálná a melót, mert nem lehet megélni belőle. Persze ő is csak nehezen él meg, de hát ilyenek vagyunk magyarok.

2013. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sem tagadtam meg semmit magamtól ittlétem alatt, ennek ellenére ésszerű határokon belül spóroltam mindig, hogy ha beüt valami, legyen mihez nyúlni.
2013. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert komolyabb dologra gyűjtenek. Lakás, autó, vállalkozás beugró, stb.
2013. jan. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A "semmit sem vesz" meg az "elszórja az összes pénzét" között elég nagy a távolság, aki értelmesen tud gondolkodni, az valahol középen marad a kettö véglet között.
2013. jan. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokan itthoni mínuszokból, hitellel a nyakukban mentek,és mennek ki. Nyílván ők visszafizetni akarják, akik meg 0-ról indultak, azokat az előzőekben leírták. Én még nem találkoztam egy országban sem olyannal, akiknek ezektől eltérő lett volna a célja a megtakarítással.(lakás, autó, telek, vállalkozás alaptőke egy új élethez)
2013. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pl: keresek nettó 1250-eurot/hó. Minek vegyek meg magamnak mindent, mert egy szállodában dolgozom ahol szinte mindenem megvan?Ez jól hangzik hogy több mint 360000 forint havonta, de csak otthon, itt ezt a pénzt nagyon gyorsan el lehet tapsolni. Gyűjtögetek és majd évek múlva elköltöm otthon.Nem kell elszórni rögtön.Az emberek többsége azért megy külföldre mert anyagi kiutat keres a jelen helyzetéből. Én is emiatt vágtam bele, és nem akarom rögtön elkölteni. Persze jól hangzik a Bmw,meg a márkás cuccok, de eljön annak is az ideje majd. Igaz nem Bmw, de nem is Trabant................
2013. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az igenyek mindig felnonek a lehetosegekhez. Van akinek elerhetetlen a sajat auto, masnak a sajat lakas, a fentebb levo sajat luxusyachtrol almodozik, afelett saajt szigetrol, a lenti meg egy csepel biciklire gyujt evek ota...


az erzes ugyanaz, akarhany nulla van a fizetesed vegen :)

2014. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert vallkozast akarok inditani, es nem allandoan felelni a keresetemet.

En nem latom ertelmet a honaprol honapra elesnek se, persze sok magyarnak mar ez is jobb, mint a naprol napra valo tengodesnek.


A vallalkozasbol meg mast dolgokat veszek es passziv jovedelem lesz, olyan dolgokat aminke az erteke no es meg havi/evi szinten is penzt termel. :) Na ezert nem koltom el az osszes penzt, nem veszek xaros Michael Korrs orat meg Prada taskat most... majd ha nem en keresem meg ra a penzt, hanem a penzem keresi meg ra a penzt akkoe veszek talan, de inkabb csinaltatnek egyedit egy jo bordiszmuvessel...


De igaz, a tobbseg amugy is alig jon ki a penzebol, meg az otthoni tartozasokat torleszti, vagy otthoni lakasra gyujt.

2014. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!