Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem egy iphonet, üres...

Rendeltem egy iphonet, üres dobozt kaptam. Ilyenkor vissza lehet menni panaszkodni a postára?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy iphone 4-et, postán küldték ki, és amikor kinyitottam az agyoncelluxozott dobozt egy üres iphone-os doboz volt benne meg pár szórólap, és rózsaszín postai csekkek

2013. jan. 9. 22:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Vadmeggy


Utánvét ugyan úgy nem ér semmit - ugyanis amíg nem fizettél a postásnak nem adja át a csomagot.


Kérdező:

Had találjam ki: Bolti ár töredékéért hirdették az alma4-et...

2013. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%

Ezért nem utalunk előre SOHA SENKINEK, még a két szép szeméért sem!

Én is eladó vagyok az aprod-on, de mindig kihangsúlyozom hogy csak személyes átvétel. Ha kell be is kocsikázok, be is utazok, inkább menjen rá fél napom, mint ez legyen

2013. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A Postára hiába mész, mert nekik ahhoz semmi közük, hogy mi volt vagy nem volt a csomagban. Nekik mindössze az a feladatuk, hogy eljuttassák hozzád, amit a feladó akar.

Az, hogy te nem ezt kérted, az nem tartozik rájuk, csak rád és az eladóra.


Rendőrségen tegyél feljelentést! Bár a pénzedet -ahogyan már írták előttem- valószínűleg nem kapod vissza.

Naponta van ilyen kérdés itt az oldalon, hogy apródon vagy jófogáson átverték és mit lehet tenni. A hírekben is sokszor lehet erről olvasni és hallani, nem hinném, hogy te sem hallottál még róla.

Nem egyedi eset a tied, rengetegen vannak így.


Remélem ezzel megtanultad, hogy TILOS ELŐRE UTALNI! Utánvétel se jobb, mert ott is csak akkor bonthatod ki a csomagot, ha már kifizetted a postásnak/futárnak, és akkor is simán lehet, hogy nem az van benne, amit vártál.


Egyébként műszaki cikket nem érdemes ilyen helyeken venni, mert semmi sem garantálja, hogy tökéletes állapotú, működik-e stb. Ez még kipróbálás után is necces, mert lehet, hogy működőképesnek tűnik, de ha nem értesz hozzá, könnyen átejtenek. Ezért ilyet eleve csak szakboltban szabad venni!


Másik dolog, hogy gondolkozz! Nyilván az eredeti érték töredékéért volt meghirdetve, aminél a sok hiszékeny kapva kap az ajánlaton. Ez miért érné meg az eladónak?! Egyszerű, nem éri meg, tehát csaló.


Hosszú mondókám lényege tehát, hogy soha nem szabad ilyen oldalakon vásárolni, maximum személyes átvétellel, és ott is meg kell győződni a termék minőségéről.


Ez volt a tanulópénz, később óvatosabb leszel!

2013. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!