Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Intrum behajtó cég? Miez? Már...

Intrum behajtó cég? Miez? Már 3 sms-t kaptam tőlük kb negyedévente egyet, ma reggel pedig felhívtak!

Figyelt kérdés
Ahogy felvettem rögtön géphang jelentkezett be ugyanazzal a szöveggel, mint az sms-ek. Nekem viszont semmilyen tartozásom nincs, úgyhogy nem értem miért fenyegetőznek perrel. Mi e teendő velük? Elegem van belőlük.

2013. jan. 10. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel őket, vagy vedd fel velük a kapcsolatot. Ha nem lenne tartozásod, nem keresnének, hidd el. Miért tennék?
2013. jan. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beszélned kell velük. Férjemet kétszer "vették elő". Az elsőről kiderült, hogy 4-5 éve az öccse szándékosan eldugta a telefonszámlát, amit a párom mobilján generált a hívásaival. Másodszor az édesapját keresték, és hát a név, és a lakcím stimmelt. Azóta elvett feleségül, és megváltoztatta a nevét, hogy ne érjék ilyen kellemetlenségek.
2013. jan. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Minket is egy elfeledett, alaposan felkamatozódott telefonszámla miatt kerestek meg. Azóta minden hónapban küldik az sms-t, el ne felejtsünk fizetni. 60 ezres számla volt eredetileg, de 220 lett belőle, mert rátették a munkadíjakat is. Kafa!
2013. jan. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó, lesz az még több is, ha egyszer végrehajtóhoz adják, mert azok is rá fogják tenni a saját munkadíjukat.

És azok nem fognak sms-el szórakozni, hanem rádtörik az ajtót a rendőrökkel és visznek amit tudnak ha máshogy nem megy, illetve pillanatok alatt leszipkázzák a pénzt a bankszámládról.

Ez minden tartozásnál így megy, kafa vagy nem. Érdemes minél előbb fizetni, és kikerülni a hülyeség vámszedőit.

2013. jan. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Távközlési szolgáltatások szinte kivétel nélkül elévülnek az Intrumnál, ugyanis az Intrum nem könyvelt leveleket küld, tehát nem szakítja meg az elévülést...
2013. jan. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy telefonszámod korábban másé volt és neki van tartozása.
2013. jan. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a behajtócégnek igazolnia kell, hogy megvette a tartozásod!! Kérd tőlük.
2013. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

,,Utolsó, lesz az még több is, ha egyszer végrehajtóhoz adják, mert azok is rá fogják tenni a saját munkadíjukat."

Nem mondtam, hogy nem fizetjük, tehát nem véletlenül lett a 60-ból 220. A 220-ban már benne van a munkadíjuk is. (Y)

2013. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ezt használtam fel:Több szakértő véleménye szerint, amennyiben tartozás van valamilyen Szolgáltató illetve Bank felé, és már egy idő eltelt nem fizetéssel a szolgáltató illetve bank kiadja harmadik félnek a személyes adatokat, behajtás jogcímén. Ezzel azonban, súlyos bűncselekményt követnek el!

A személyes adatkezelésről szóló törvény szerint nem adható ki személyes adat harmadik félnek csak abban az esetben, ha az adóst erről levélben tájékoztatják, és beleegyezését megkapják. A törvény 6. §.-nak 8. pontja szerint, azonban:... „(8) Kétség esetén azt kell vélelmezni, hogy az érintett a hozzájárulását nem adta meg.”


Abban az estben, ha adósság kezelő faktoring cégek megkeresik az adóst, hogy a nevesített szolgáltató, vagy bank kezelésébe, illetve tulajdonába adta az adósságot, felmerülhet a kérdés, hogy vajon jogában állt-e?


A szolgáltató, illetve bank nem jogosult a követelésének eladására, mert az adós a szolgáltatóval. illetve bankkal kötött szerződést és nem a faktoring céggel.


Ezek a faktoring cégek teljesen jogtalanul járnak el. Követelés kezelésére sem jogosultak csak az a cég, akivel az adós szerződést kötött.

Ennek módja a jogosult szolgáltató illetve bank kér az adós ellen fizetési meghagyást és annak alapján bírósági végrehajtást, ez a jogos eljárás.


Tehát, amennyiben zaklatja az adóst ilyen nemű faktoring cég, az adós írjon egy feljelentést a Pesti Ügyészségre, és ennek keretében kérje az ügyészséget a faktoring cég felszámolására, a személyes adatainak a faktoring cégnél azonnali megszüntetését továbbá a szolgáltató illetve bank, aki az szigorúan titkos adatait kiadta, kérjen ellene kártérítési kötelezettség megállapítását.


Ha az adós valamikor mégis szóban vagy írásban beleegyezését adta ezen adatok kiadására, írjon levelet a faktoring cégnek, hogy kéri az adatai azonnali törlését, mert nem velük szerződött, hanem a jogosult szolgáltatóval vagy bankkal. Továbbá az adós írjon egy levelet a szolgáltatónak vagy a banknak és szólítsa fel, hogy úgy rendelkezik, hogy ezen túl az adatait zártan kezeljék és megtiltja az adatok harmadik félnek való kiadását.

2013. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt a cikket én is olvastam valahol, de ez egy totális ökörség.
2013. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!