Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam egy levelet! A társashá...

Kaptam egy levelet! A társasház ügyvéde írta, melyben közli velem, hogy k. költség elmaradásom van! Az elmaradást több mint 21 e Ft-ban állapította meg.10 napon belül be kell fizetnem, és plusz a felszólítás költségét, majdnem 7000Ft-t. Jogos? Folyt.

Figyelt kérdés
Előkaptam a csekkeimet, nem volt nehéz kiszámolnom, hogy mennyit kellett befizetnem,hisz egy éve lakom itt. Össz-vissz 1 elmaradásom van, 8000 Ft. A közös képviselő nem figyelmeztetett, hogy a könyvelésük alapján mi a helyzet, nem egyeztetett, semmi értesítőt nem kaptam. Helyesen jártak el?
2009. aug. 28. 23:43
 1/3 bibi05 válasza:
Ha befizetted és ezt tudod is valamivel bizonyítani akkor ne aggódj. Ha nem akkor tudod jól, hogyha fejre is állsz akkor is ki kell csengetned neki a pénzt.Ez van, képesek mindent 3* kifizettetni az emberrel. Sajnos.Remélem szerencséd lesz.
2009. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Közösképviselőnek minimum 6 havonta "Elszámolást" kellene küldenie mindegyik Lakónak.

Az "Elszámolásban" szerepelnie kellene a befizetett összegeidnek (dátummal) és a Társasház követeléseinek, illetve összegzésben a hiánynak vagy a túlfizetésnek.


Ebből világosan láthatnád, hogy van-e elmaradásod vagy nincs!


Minden előzetes figyelmeztetés nélkül azonnal ügyvédi fizetési felszólítás???... 8-o

Ez szerintem szabálytalan!


Szedd össze a befizetett csekkjeidet és a levéllel együtt keresd meg a Közösképviselőt : reklamáld meg a felszólítást, mert bizonyítani tudod, hogy nem annyi az elmaradásod, amennyiről ők értesítettek!!!

Egyúttal kéred tőle azt a jogszabályt, ami szerint rögtön ügyvédi felszólítást kell küldenie a Lakóknak, de féléves "Elszámolást" meg nem?

2009. aug. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a lakóház szabályzata alapján megteheti a közös képvislő, de kérj részletes elszámolást arra nézve különösen, hogy miért is kellene felszólítási díjat fizetni. Ha a társasház szabályainak megfelel amit kér nincs mit tenni, legfeljebb a lakógyülésen kezdeményezheted a méltatlan eljárás megváltoztatását. Szó nélkül egy fillért nem fizetnék, lemésolva visszaküldeném a csekkeket, a nyolcezres elmaradást befizetném, a többi követelés jogalapját bizonyítsa ő.
2009. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!