Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi alapján számolják a táppénz...

Mi alapján számolják a táppénzt és a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés

Ahány embertől kérdezem, annyifélét mond.

2003 óta folyamatos munkaviszonyom van, 2007 óta dolgozom jelenlegi cégemnél. 2010 márciusában szültem első gyermekemet, otthon voltam vele TGYÁSON, GYED-en, GYES-en is. 2012.07.31-től kivettem az összegyűlt 40 nap 8 órás szabadságomat, szüneteltettem a GYES-t, szeptember 25-től ismét dolgozom, 4 órában és kapom a GYES-t is.

2013 Január 27-én jár le a 180 napom, amit munkában töltök. Mivel azt mondták, a 4 órás állás miatt akkor kapok magas TGYÁSt, ha minél hamarabb táppénzre megyek júniusban születendő ketteskével, úgy tervezem, ettől kezdve táppénzen leszek. De mi lesz az alapja? A 180 nap bruttó átlagbére? Vagy? (Amúgy magas a jövedelmem, a 4 órással is meg fogom kapni pl a max GYEDet). A táppénznek van maximuma?

Kérlek, csak akkor válaszolj, ha tudod a választ!

Köszönöm!



2013. jan. 14. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A 180 nap alatt keresett béred lesz az alapja a táppénznek is, és a tgyásnak is. A táppénznek is van maximuma, naponta 6500-nál nem lehet több bruttóban.


Aki azt mondta, a táppénzzel kapsz magasabb tgyást, hülyeséget mondott. Akkor lehetne esetleg magasabb a tgyásod, ha csak a 8 órás béred lenne, és az nem haladná meg a 196 ezer bruttót havonta. HA a 8 órás béred ennél magasabb, akkor a tgyásod biztosan nem lesz magasabb a táppénzzel.


Mivel megvan a 180 napod, így mindenképpen az lesz az ellátások alapja - először a táppénzzé, aztán a tgyásé, sőt a gyedé is ez lesz, mert még azt is idén fogod igényelni.

2013. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azt mondták, hogy mivel 4 órában vagyok, minden nappal csökken a napi átlagkeresetem. Most még benne van a 40 nap 8 órás szabadságkivétel is, de mivel nem tudok 8 órás munkát vállalni, ahogy megy az idő, úgy csökken az átlagkeresetem.

A táppénz úgy tudtam, nem számit bele a TGYÁSba. Ez nem gy van? Amugy a 4 órás br bérem 237 eFt.

2013. jan. 14. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!