Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Invitel fizetési probléma?!

Invitel fizetési probléma?!

Figyelt kérdés
A napokban kaptam egy levelet egy behajtó cégtől.(Mondanom se kell,nem a tartózkodási helyemre,hanem az állandó lakcímemre,ami 100km-re van)A probléma a következő:2009-ben belett kottetve a kábel tv,de en onnan elkoltoztem kb 2honap használat után.Ki is jelentkeztem onnan.És most egy behajtói levélben az van hogy fizessek ki 55000ft 5 naponn belül,vagy ha nem bíróság.És hogy állítólag többszöri felszolitast is kaptam,nahát egyet se kaptam a valóságban.Egyből felhívtam a behajtót és azt mondta hogy 2009-2012 tél-ig számláztak.És részletfizetésre van lehetőségem mást nem tudok csinálni.De kérdem én!Miért fizessem ki azt amit nem használtam?!Mit tehetnék???

2013. jan. 15. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy kötbér?
2013. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tartozásnak van feltüntetve.Mondjuk azt se értem hogy ha látták hogy 3 hónapot nem fizettem be akkor minek küldték még majd 3 évig.Persze telefonon nem lehet őket elérni.
2013. jan. 15. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:

szerintem az kötbér lesz.ha két hónapig nem fizetsz a tévéért akkor kikapcsolták volna..a kötbér meg jogosan jár nekik ha hűségidőt vállaltál.

szóval vagy fizesd be vagy kérjed a részletfizetést.mielőtt a duplájára dagad az összeg.

2013. jan. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Dehát 3 év hűségidőt nem írtam alá
2013. jan. 16. 12:04
 5/9 anonim ***** válasza:

nem tudom mennyi volt a hűségidő de ha mondjuk 2 év akkor ez alatt a 2 év alatt mindenképp fizetned kell havidíjat.

ha nem fizetsz akkor felmondják a szerződést és azokat a havi díjakat amiket addig nem fizettél ki + a kötbért ki kell fizetned.

2013. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!A kötbér összege mitől függ?
2013. jan. 18. 12:29
 7/9 anonim ***** válasza:
az csakis szolgáltatótól függ..átlagosan 50 ezer forint körül van mindenhol..
2013. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a választ :-)
2013. jan. 18. 14:05
 9/9 anonim válasza:

Aki régen Fibernetes volt most egységesen fél éve kapják meg a felszólításokat, mert hol egy ezres hol más összeg ragadt be és most azokat próbálják meg behajtani az egykori előfizetőkön.

Először is a Fibernetet megvette ugye az invitel és mivel nem érkezett meg az összeg amivel esetleg még adó voltál ( és ez nem biztos hogy kötbér ) egyszerűen csak annyio hogy felmondta a szolgáltatást és az utolsó havi számla, vagy esetleg egy korábbi még nem került befizetésre, így átadták behajtóknak és ők meg minden hónapban teszik rá az ő ügyintézési költségeiket. Így dagadhat meg ilyen 50 ezer környékére.

Amúgy a kötbért úgy számolják invitelnél hogy az eltelt időszak kedvezményeinek összege és a bekötési díj.

Tehát minden olyan díj amit elengedtek előtte azokat kellene kifizetni, de ez csak is a kötbér témánál esedékes.

A behajtó céggel konzultálj, mert hiába is hívod az invitelt ők azt mondják majd hogy nekik már nem tartozol ( persze hogy nem ) a bahajtó cég már kifizette nekik a cuccot, és most ők kérik egyszer ezt az összeget, meg a saját kamataikat

2013. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!