Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy csökken a...

Miért van az hogy csökken a forint értéke vagy nő magyarázza el nekem valaki?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem hogy ez hogy lehet hogy állandóan azt hallom hogy csökkent a forint most már többet kel fizetni az euroért, de hogy lehet ez hogyha a pénz csak annyit ér amennyit mi emberek tulajdonítunk neki ? Nem értem valaki lenne olyan kedves hogy érthetően elmagyarázza. ?Lehet hogy még a kategóriát is rosszul adtam meg.

2013. jan. 16. 08:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Megpróbálom képletesen elmagyarázni, és zárójelben a valót.


Van egy nagy piac (a világ) ahol árulnak sapkát (van forint). Bemondja a rádió, hogy holnap hideg lesz (elemzők számolnak és közzétesznek egy gazdasági elemet), megveszik az emberek (befektetők) az olcsó sapkákat, így csak a drágább sapkák maradnak, azaz felmegy a sapka ára. Mégse lesz hideg, mindenki igyekszik visszavinni a sapkát, aki először viszi vissza, az még a magasabb áron tudja visszaadni, aki utoljára, akkor már annyi sapka van, hogy csak filléreket adnak neki. Majd leszáll a jóisten a piac közepére (kiáll Matolcsy a pódiumra) és közli, hogy holnap hideg lesz, eső, ónos (azt mondja elhibázott volt ilyen erősen tartani a forintot) most már mindenki biztos benne hogy sapkát kell venni (mindenki szabadulna a forintjától) , akármilyen jó idő van, hosszú sorok kígyóznak a sapkabolt előtt, mindenki a legolcsóbbat veszi, minél később kerül valaki sorra, annál drágább a sapka.


Ugye milyen szép kifacsart példa?:)))

Te meg nézel amikor tankolni kell, hogy az 1.15 eurós benzinért tegnap 400, ma 420-at kell adni, miért.?! Ráadásul a gyenge és az erős forintnak is van jó és rossz oldala is, az M1 híradóban akármi történik a jó oldalt meghallgathatod. Most pl hogy milyen jó ez az exportnak, blabla.

2013. jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!