Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy eBay-es eladó a küldemé...

Ha egy eBay-es eladó a küldeményre csak a termék árát írja, de a postázási költséget nem, akkor simán átmehet a vámon?

Figyelt kérdés

Egy vételen vacillálok, mivel a fizetendő összeg egy picivel átlépi a 22 eurós ÁFA határt, és már ez a kis átlépés is elég ahhoz, hogy a termék árára rájövő plusz ÁFA miatt ne érje meg megvenni a tételt.

De az eladó tudatta velem, hogy a vámnyilatkozatra ő mindig csak a termék árát írja, a szállítási díjat nem tünteti fel. A feltüntetett ár pedig már az ÁFA határ alatt lenne.


Csak azt kérdezném, ez így rendben lenne? A vámosoknak lenne okuk megkérdőjelezni a csomagra írt ár hitelességét, vagy simán átengednék azt?


Eleve, ha a vámnál gyanakodnak egy küldemény értékére, honnan tudják, hogy nem átverik őket, hanem csak egyszerűen jó alkut kötött a vevő, és azért olyan alacsony ár van a csomagjára írva?



2013. jan. 17. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudod hany csomag erkezik be az orszagba? Es tudod hany ember van aki azzal foglalkozik, hogy ezeket megvizsgalja?


Nagyobb a valoszinusege, hogy a csomagodat nem allitjak meg. De persze elofordulhat.


A kutya nem kivancsi arra, hogy mennyi a postakoltseg. Ha neked azonnal kell a termek, es kifizeted a maganrepulogepes szallitast es masnapra nalad a cucc, a vamosokat akkor is csak a TERMEK erteke fogja erdekelni, hogy milyen modon es mennyiert jon az orszagba az NEM!


Ha a termek eleri az AFAkoteles hatart es a csomagodat a vamon megallitjak es vamkezelik, akkor kapni fogsz egy levelet, hogy fizess, kulonben visszakuldik a cuccot a feladonak.


Honnan tudjak?? sehonnan. Nekunk allitottak meg csomagot, mert nem hittek el, hogy a termekek 21 dollar alattiak voltak. Kuldtunk nekik emailben egy szamlat (igazolva, hogy ilyen olyan kedvezmenyek, tagsagi olcsosag stb miatt tenyleg 21 volt a teljes osszeg). Miutan az emailt megkaptak, a posta kiszallitotta a csomagot a cimzettunknek.

2013. jan. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kösz, értem. Én is valahogy így gondoltam, de itt-ott másmilyen véleményeket is olvastam, ezért a biztonság kedvéért utánakérdeztem.



Elvileg nem kéne fennakadnia, majd meglátjuk.


Ha netán mégis számlával kéne igazolnom az árat, ezt miképp kell tennem? Tudom (illetve tudni vélem), hogy más benyújtható számla hiányában a PayPal vagy eBay oldalról szokás ilyenkor bemásolni a tranzakciós részleteket. Elég a vásárlási- vagy a számlatörténetből kiválasztani a kérdéses tranzakciót, és print screen-nel vagy egyszerűen a szöveg átmásolásával elküldeni nekik ezt, vagy ennél részletesebb "bizonyítékot" kérnek?

Valamint, ha se az eBay-es, se a PayPal-es számlatörténeten nincs különvéve a termék ára és a szállítási díj, hanem ezek helyett csak egy nagyobb összeg szerepel, akkor mi a teendő? Belejavítani, és úgy elküldeni?

2013. jan. 19. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!