Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék rendelni egy telefon...

Szeretnék rendelni egy telefon egy embertől utánvéttel. Postás meghozza nekem a csomagot én kibonthatom mielőtt kifizetem?

Figyelt kérdés
Meg akarom nézni,hogy az van benne aminek kell lennie.Ezt megengedi a postás?? Hogy felbontsam mielőtt kifizetem? Vagy ,kifizetem és megmondom neki,hogy várjon egy percet amíg megnézem,hogy minden rendben van e.

2013. jan. 20. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem.

A postás meg ha meg is várja, hogy kibontsd akkor mi van? Neki nem az a dolga, hogy kihozzon neked egy telefont, hanem az, hogy kézbesítse a CSOMAGOT! A csomag tartalmához semmi köze nincs.

2013. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

A postás nem kötelezhető, hogy megvárja, amíg felbontod.

Viszont ha a csomag/boríték valamilyen módón kívülről sérült, vagy ne vedd át, vagy ha átveszed, vetess fel jegyzőkönyvet, mert enélkül az eladónak nem tudnád bizonyítani.

Sajnos az, hogy esetleg egy ép csomagolás alatt nem az lenne, mint amit vársz, a postással nem orvosolható.

2013. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tuti átverés lesz. Műszaki cikket csak boltból vennék, vagy ha esetleg magánembertől, akkor is csak személyesen, miután kipróbáltam a telefont, laptopot, stb.
2013. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha gyanúsan olcsó (ár alatt, mélyen ár alatt, ennyiért bűn kihagyni), akkor óvakodj tőle. Ha 20000 alatt van, akkor főleg gyanakodj. Ha elzárkózik a személyes átvételtől pláne gyanakodj.
2013. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Eddig rossz válaszokat kaptál!


Először ki kell fizetned, azután már felbonthatod.

Viszont megkérheted a postást (főleg, ha jattoltál neki), hogy maradjon ott tanúnak amíg kinyitod.

Ha véletlenül féltégla van benne, akkor tudsz feljelentést tenni, mert erre hivatalos személy lesz a tanúd!!

2013. jan. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

#5


És akkor mi van? Ettől még a postás ugyan úgy megy a dolgára, nem érdekli, ha féltégla van a csomagban.


Feljelentést meg amúgy is lehet tenni, minden ilyen esetben feltételezi a rendőrség, hogy a csomag átvevője mondd igazat. Illetve "unpacking" videó alap, amit szintén elfogad a rendőrség bizonyítéknak.

2013. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De az utalvány kézbesítése felfüggeszthető. Ez már majdnem fél siker az ügyben.
2013. jún. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!