Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik velem ha nem...

Mi történik velem ha nem fizetem be a közüzemi számlákat?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy óra kikapcsolás stb...de most nem ez a kérdés. A tartozással,ami felgyülemlett mi lesz? Levonják majd a fizuból? Bíróság? Fizetési meghagyás? KHR lista???

2012. dec. 18. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is sok sok ajánlott levelet kapsz hogy fizesd be.

Ha nem történik semmi jelzálogot raknak a házadra(ha van) és elkezdik a tartozásodat a fizetésedből vonni.(ha van)

Ha nem tudják vonni a fizetésedből a tartozást vagy ha sokáig tartana míg így behajtják akkor árverezésre bocsájtják a házat.

2012. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs a nevemen semmi:) Csak egy autó, az se sokáig. Gyes-ből nem vonhatják, ha jól tudom. Egyéb lehet???
2012. dec. 18. 21:11
 3/11 anonim ***** válasza:
akkor rámennek a háztartási cikkekre.pl tv, laptop, pc..
2012. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Vagy közmunkára kötelezhetnek.

Az ilyen emberek miatt drágulnak a közüzemi díjak, hogy "úgy sincs semmim amit elvehetnek, akkor nem fizetek". Hogy vagy képes gerinc nélkül élni?

2012. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem jó kedvemben nem fizettem be.A férjem lelépett egy vasam sincs, de két gyermekem igen.eddig mindent fizettem.De az magyarázkodjon aki bűnös, én nem vok az.
2012. dec. 18. 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
akkor először is ha szeretnéd hogy néha legyen áramotok igényelned kéne egy előre fizetős mérőórát..
2012. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Az is bökkenő lehet, hogy kikapcsolás után nem kötik vissza a közműveket addig, amíg a tartozás nem kerül rendezésre az adott helyen (vagyis mindegy, hogy ki halmozta fel a tartozást). Emiatt szinte lakhatatlan ill. eladhatatlan (vagy nyomott áron eladható) lesz az adott ingatlan...
2012. dec. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

És életed végéig feketén fogsz dolgozni, nehogy le tudjanak vonni a fizetésedből? Ha igen, akkor gondoltál már a nyugdíjas éveidre, akarom mondani nyugdíj nélküli éveidre?

Mindenképpen Te húzod rövidebbet.

2012. dec. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha Gyest kapsz,akkor már nem olyan kicsik a gyerekek. Miért nem mész el dolgozni,hogy kitudd fizetni a tartozásod!? Miért jobb megoldás,ha a tartozásod alól próbálsz kibújni? Értem én,hogy egyedül maradtál a gyerekekkel és nehéz,de inkább próbálj részletfizetést kérni,mert a közüzemi díjakat mindenképpen behajtják rajtad :( Ha számlára megy a pénzed,akkor azt sem nézik,hogy Gyes, családi ami érkezik rá,ha inkasszót tesznek a számládra.
2012. dec. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A pici mellett GYÁS-t kapok, 11 hetes csak, a nagy már kamasz. Dolgozom, amikor mamáék tudnak segíteni. Nem abban az ingatlanban lakunk, amiben nem tudtam kifizetni a csekkeket, tehát nem maradtunk áram stb nélkül.

Köszönöm a kedves és kevésbé kedves hozzászólásokat. Sokat tanultam, -most is...

2012. dec. 19. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!