Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kell kereskedni az...

Hogy kell kereskedni az értékpapírral?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni hogy mitől lesz hasznom és hogyan jutok hozzá az értékpapirhoz!Szoval az egésznek a menetére lennék kíváncsi!Bemegyek a bankaba egy bizonyos árfolyam állásnál kikérek egy értékpapirt és/vagy hogy???És mennyivel lehet minimum kereskedni!Mi a külömbség a tözsdei értékpapír és a tőzsdén kivüli értékpapir között?És olvastam olyat is hogy nem kell megvenni az értékpapirt amig nincs nyereségbe csak valamit előtte be kell fizetni rá hogy megveszem azon az árfolyamon!!!

2013. jan. 21. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehetek fonetikus, akkor ómájgád!


Minimum, hogy kiolvasol a témával kapcsolatban néhány többszáz oldalas könyvet, a wikipédián elolvasod az alapokat, megtanulod mi a különbség a hozam és a kamat, a részvény és a kötvény között.

Ajánlom ezt az oldalt is.

[link]

2013. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én évekkel azután kezdtem el tőzsdézni, hogy minden létezőt kiolvastam a témával kapcsolatban és még mindig van hova fejlődnöm ma is, hogy egész szép nyereségeket realizálok a kísérletezéseimmel. A kötvénybefektetésekről nem is beszélve, ahol kisebb a kockázat.
2013. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazábol arra lennék csak kiváncsi hogy meglehet e csinálni azt hogy egy bizonyos árfolyamon áll mondjuk a búza,cukor vagy ilyesmi árfolyama és én veszek egy adott árfolyamon cukor részvényt erröl kapok egy értékpapirt és amikor ugylátom hogy haszonba vagyok eladom az érékpapirt.És ilyenkor ki veszi meg a bank?
2013. jan. 22. 18:52
 4/4 anonim válasza:
Nem igazán vagyok szakértő, csak tanulmányozom egyelőre a tőzsdét (a fenti hozzászólókhoz hasonlóan könyveket olvasok a témával kapcsolatban, az interneten olvasok a témával kapcsolatban, stb). Ha Te búzával, rizzsel, vagy hasonló "árukkal" szeretnél kereskedni, akkor az árutőzsdén kell kereskedned, nem pedig az értéktőzsdén. Amúgy, ha jól tudom, akkor számlát kell nyitnod egy bróker cégnél és ha akarod, akkor figyelsz és tanulsz, amíg kezelik a befektetésedet és egy idő után eljuthatsz arra a szintre, hogy "trader" lehess. Bár számlanyitás után szerintem egyből kereskedhetsz önállóan is, csak egyből a mély vízbe ugrani nem túl célszerű. Remélem hozzászólnak majd profi szakértők is és segítenek neked hasznosabb infókkal. Mindenesetre ismétlem én is a könyveket és az internetet ajánlom! Sok sikert!
2013. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!