Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajzba milyen képet...

Önéletrajzba milyen képet illik tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudok most készíteni/készíttetni magamról képet, de fontos lenne hogy legyen kép benne. Egy saját magamról készített fotó jó? Látszik hogy én csináltam, kicsit féloldalas, mosolygós, matrózblúzos fotó. (Főiskolás vagyok már, 1-2 hónapos a fotó, a kép erejéig volt rajtam a matrózblúz) Ez megfelel, vagy jobb, ha erre az alkalomra készített fotót teszek bele? Igazolványképem csak 2008-as van, azon még eléggé gyerekes arcom van, így azt nem akarom.

18L


2013. jan. 21. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetőleg friss legyen, és ne matrózblúzos.
2013. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem se legyen matrózblúzos. Normál elegánsabb ruházatban, olyanban ami illik a végzendő munkák nívójához. Bankba nyilván elegánsabb míg ruhaüzleti eladónak kicsit lazábban csinos. Valahogy úgy hogy alapvetően elegáns de nem túlzottan és a végzendő munkákhoz kb megfeleljen. Ha estélyi ruhában vagy rajta az biztos túlzás. A lényeg annyi kb hogy egy normális embernek látszódj rajta + kicsit elegánsabban mint a hétköznapi. Amúgy jó az ha te csinálod de csinálj több képet is, hogy válogathass. Barátnőt megkérnél fotózzon téged le könnyebb lehetne elkészíteni. Ja meg ne legyen egész alakos. Deréktól az arcképig okés. A háttér is ha lehet valami semlegesebb legyen, vagyis ne a szobád látszódjon rajta és ne egy pláza bejárata. Egy fehér fal részlete + növények kb okés. A csatolt kép se legyen túl nagy méretű, mint pl 4 megabájtos amit tud a géped. Kisebbre kell venni és az adott méretben illeszteni a dokumentumba. Ha ebben kell még segítség írj. Ez azért lenne fontos úgy mellékesen, mert a HR-eseknek érkeznek azért önéletrajzok és lassítja a megnyitást ha 3-4-5+ megabájtos kép van benne. Elég annyi hogy rendesen látszódj rajta.
2013. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Ja a féloldalasság nem baj ha szembe nézel... mint a tablóképeken szokott. Vagy szembe forduljon az arc vagy kicsit elfordulhatsz de nézz ettől még szembe.
2013. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!