Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A legnagyobb,17 éves gyerekünk...

A legnagyobb,17 éves gyerekünknek összegyűjtöttünk 3 millió forintot az életkezdésére. Úgy tűnik már most nagyon ért a pénzhez és a kérdés, hogy vajon részben vagy egészben odaadjuk neki?

Figyelt kérdés

17 éves, az egyetemi költségeire van már 2 millió forint ezen felül, ez a másik amolyan életkezdési támogatás lenne (lett volna) az egyetem utánra, amiből majd megtehetné, hogy saját lakást bérel, vagy kimegy külföldre, vagy ez képezné a későbbi vagyona és megtakarításai alapját.


Már 1 éve nagyon érdeklik a pénzügyek és bár nem ezzel akar foglalkozni, de már szerintem olyan tudatos, mint mi is vagyunk a férjemmel, plusz az ezekről való olvasás lett az egyik hobbija.

1 év alatt a locsolópénzekből, és a zsebpénzéből, meg a nagyszülőktől kapott kis kiegészítésekből megspórolt 200 ezer forintot, egy nem sokkal több kapott összegből. Már nem szórja el a pénzét, úgy, ahogy azt egy gyerek tenné mindenre, bár így is költ más hobbijaira és szórakozásra minimálisat.


Tudja, hogy gyűjtünk az egyetemére, de a többiről nem tud. Vajon egy részét már most oda adjuk neki? Vagy legalább elmondjuk neki, hogy mennyi pénz vár rá? Csak kíváncsi lennék hogy reagálna rá, illetve mit kezdene a pénzzel.


2013. jan. 21. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
En biztosan nem adnám oda neki. Majd ha elvégezte az egyetemet. Legyen az a "jutalom". Lehet, hogy eddig felelossegteljesnek tűnik, de a hirtelen jött nagy pénz megszediti az embereket, pláne egy gyereket.
2013. jan. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább gyarapítsátok neki az egyetem végéig egy okos befektetéssel.
2013. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2013. jan. 22. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!