Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek az olcsóbb terméke...

Szerintetek az olcsóbb termékek (élelmiszerek, tisztítószerek stb. ) tényleg minden esetben minőségileg rosszabbak, mint a drágábbak?

Figyelt kérdés
Mert szerintem a drágább termékeknél csak azt kell megfizetni, hogy ezeket általában reklámozzák, ami a gyártónak sok pénzébe kerül. Vagy rosszul gondolom? Mert Anyukám mindenből a drágát veszi, én meg inkább spórolnék.
2013. jan. 22. 06:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Pl amíg a közelben volt, a Tescóban vásároltunk es a saját márkás tejföl ezerszer jobb volt a Danonenal. Valóban sokszor csak a márkanevet fizeted meg. Persze van olyan, amiből en is azt vettem, pl virsli csak Fustli, mert nekem az a minőség, vagy mosószerben az Ariel. A Spar Budget termékei is nagyon jók, pl a tészta, tejföl, tej, sot, nekem az őrölt kavejuk jobban ízlik, mint a Douwe Egberts.
2013. jan. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem az ár, hanem az ár/érték arány és az összetétel a mérvadó (legalábbis nekem) ebből a szempontból.


Dolgoztam gyárba, ahol sokszor ugyanaz az összetétel ment más néven ,egy boltokban olcsóbban kapható terméknél is. Ugyanakkor ez nem mindenre igaz. Magam részéről, amiből lehet, helyi és magyar terméket veszek.Ez is kicsit drágább sokszor, de a helyi termékeken, közvetlen a termelőtől (nem a helypénzes, nagybanis piacokra gondolok)történő beszerzéssel ez kompenzálható. Minőségben pedig nem az adalékanyagok a mérvadók.


Vagy másik példa, a vitaminok.Szintetikus előállítású, de magas dózisút használok, ami elég 2 hónapig, míg vannak a piacon amik tizedét sem tartalmazza összetételben és hatóanyagban, igaz fele annyiba kerül 1 havi adag, a pezsgőtabletta, meg tizedébe, a nem szintetikus előállítású, de ugyanúgy tizedét sem tartalmazó háromszoros áron érhető el havi adagban.

2013. jan. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!