Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Te mire költenél ebben az...

Te mire költenél ebben az esetben? Hol spórolhatnék, min?

Figyelt kérdés
Alapfelállás,hogy van 110nettóm.ebből fix 25 az albi rezsivel,további hétezer a telefonszámlám,havi 3ezer a fog.gátlóm és 15ezer tesóm kölcsönére megy a fizumból.ezek fix kiadások.ételre ti mennyit szánnátok?innentől kezdve mire mennyit különítenétek el?
2013. jan. 26. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
havi 10 kajára,a többi csajra vagy félre egyre mélyüla válság leszel még munkanélküli.
2013. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Havi tízből hogyan jövök ki kajára?az nagggggyon kevésnek tűnik
2013. jan. 26. 21:57
 3/15 anonim ***** válasza:

110-25-7-3-15=60. Ebből 30 kaja, 10 egyéb és 20 marad.


Ha a testvéredre mindenképp költeni akarsz, akkor ennyi marad.

2013. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok,kötelességem...30 a kaja...ez reálisabb eddig de nagyon sokallom így is.hogyan lehetne kevesebb?
2013. jan. 26. 22:18
 5/15 anonim ***** válasza:

Miért, te vetted fel a hitelét? Várj, inkább ne menjünk bele.


Úgy, ha egy kicsit megtanulsz ingyenélni. Például ehetsz sokszor szülőknél, rokonoknál is. A tesódnál is ehetsz néha, ha már fizeted a hitelét.

Egyedül laksz albérletben, vagy hogy jön ki a 25 bérleti díj? Ha vannak bérlőtársaid, velük is vehetsz közösen ételt. Mondjuk ha vidéki vagy, akkor reális egy kislakásra a 25, ha egyedül vagy benne.


Kezdd el írni a kiadásaidat? Most kerültél ebbe a helyzetbe januárban? Mert ha már eddig is így volt, ahogy írtad, akkor tudnod kellene, hogy mire mennyi megy el egy hónapban.

2013. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mostantól fizetem a hitelét,apámnak vette fel anno csak az öreg meglépett vele.anyámmal nem tartjuk a kapcsolatot.3man vagyunk lányok albiban,így 25.most a hitel miatt nem tudom hol spóroljak többet,mert havi 20at keveslek félrerakni
2013. jan. 26. 22:38
 7/15 anonim ***** válasza:
És ha már vendégségben fogyasztasz, zuhanyozhatsz is ott, nem a te vízórád megy -.-
2013. jan. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Nem minden szégyen. Hárman lakunk albérletben két gyerekkori jó barátommal.


Mikor a vasútállomáson egyikükért BMW-vel, a másikért Mercivel jöttek, értem pedig a Ladával, azóta többször mondják, hogy egyek meg nyugodtan egy konzervet tőlük, vagy hogy vettek egy hatos csomag ásványvizet, nem kell kifizessem.


Cserébe többször mosogatok el és rendben tartom a közösen használt részeket, a konyhát és a fürdőszobát.


Kérdező, talán te is tudnál ilyen módon spórolni. Több házi munkát végezhetnél és cserébe a lakótársaid megoszthatnák veled az ételük egy részét. Nem hatalmas adagokra gondolok, de annyira hogy havi párezerrel biztos kevesebbet kelljen költeni rá.

2013. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.én keresek a legtöbbet hármónk közül illetve rendmániás vagyok szóval ez kilőve:)olyanokra gondoltam h ti mit szoktatok olcsón enni vagy inni stb.vagy hogyan osszam be jobban,milyen húst éri meg venni....én még csak 21 vagyok és eddig míg nem volt főállásom féláron ettem a kolesz menzáján így kajával nem vagyok képben
2013. jan. 26. 22:53
 10/15 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy szinte bármit megeszel és nem vagy válogatás (egészséges, természetes ételekre gondolok).


Vegyél nagy tételben. A piacokon vegyél egyszerre több kiló krumplit, rizst, akár 5-10 kg-t is ha elbírod hozni. Nagy tételben sokkal olcsóbb.


Egyél ritkábban húst. A nettóm 200 felett van, de csak heti 4-5 nap van olyan hús az étrendemben, amit magamnak vettem.


Legyen otthon 3-4 fajta étel nagy mennyiségben. Köretek, főzeléknek valók. Ne ugorj le a boltba valami kis apróságért, amit megkívántál. Ha van otthon 3-4 féle étel, azokat már tudod variálni és még azt sem mondhatod, hogy nem eszel változatosan.


Kerüld a szemetet. Csoki, chips, gyorsételek. Drágák is, egészségtelenek és hízlalnak is. Én jól megvagyok nélkülük és helyette máshogy elégítem ki a vágyaim.


Nem írtam le az élet minden bölcsességét, csak néhány alapvető dolgot. Ha kérdésed van, kérdezz még konkrétan nyugodtan.

2013. jan. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!