Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan spórolhatnék, ha...

Hogyan spórolhatnék, ha nagyok az igényeim. Égeti a pénz a zsebemet, ha meg nem marad csak lehangolt vagyok. Pedig sokat keresek, de kihull a kezemből mindig. Valami jó ötlet?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Takarékszámla, lekötések, és akkor nem nagyon tudsz hozzányúlni a pénzedhez, csak ha feltöröd, ekkor viszont már problémásabb eset vagy.
2013. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Önmagadat változtasd meg. Ajánlgathatunk különböző pénzügyi termékeket, de ezek most sz@rt sem érnek, mert a kérdésed is csak részben pénzügyi.


Millió+1 könyv létezik már, amelyik az önfejlesztésről, a takarékoskodásról szól, nagynevű szerzők által. Ezeknek keress utána és vegyél belőlük akár fél tucatot is. A könyvek az egyik legjobb befektetések ha az árukat és a megtérülésük arányát összehasonlítjuk.


Elkedvtelenít, ha azt mondom a párommal 400 ezret keresünk, és ebből 250 ezret teszünk félre? És még így sem csóró, garasoskodó módon élünk. Pont azért vagyunk gazdagok, mert nem költjük el a pénzt. Szóval könyvek, ön- és személyiségfejlesztés. Ezek a kulcsszavak.

2013. jan. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyedül vagyok, 300-at keresek, de így sem marad nagyon semmim. Ez lehet annak az oka, hogy a pénzköltéssel probálom a magányt elűzni, és még céltalan is vagyok. Külföldön vagyok, barátok nélkül.
2013. jan. 26. 23:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető, de ezt nem úgy értem, hogy csináld tovább nyugodtan.


Értem. Mert én is éreztem már úgy, hogy nincs miért pénzt gyűjteni, amikor... nos amikor nincs miért pénzt gyűjteni.

Voltam már depressziós nagy fizetéssel is.


Ilyenkor szerintem az segít, ha célokat tűzöl ki magad elé, rövid, közép és hosszú távra is.


Én például minden este, amikor rosszul éreztem magam, leírtam hogy miért dolgozok, vagy hogy egyáltalán mi értelme az életnek. Nyitottam egy jegyzettömböt és csak úgy oda, ami dőlt belőlem. Nagyon hamar egész mélyre jutottam magamban.


Az élet más területén is, nem csak pénzügyekben. Például mikor úszni szerettem volna, egy ilyen listát készítettem:

Azért úszok, hogy nyárra megerősödjek és letegyem a vízimentő vizsgát. Azért teszem le a vízimentő vizsgát, mert az egyik barátom rengeteg káprázatos történetet mesélt a nyaráról vízimentőként a Balatonon. Azért akarok ott lenni, hogy kilépjek a komfortzónámból és fejlesszem a személyiségem és a problémamegoldó képességem.


Ez most nagyon gagyinak tűnhet, de persze ha önmagunknak írjuk, már nem az.


Mi sem a vakvilágba spórolunk, mindig tisztán látjuk a célunkat: Szeretnénk egyszer majd sokára 100% önerőből otthont, szeretnénk a gyerekeinknek annyi pénzt, amivel belevághatnak az életbe, szeretnénk saját vagyonból nyugdíjat magunknak. Teljesen érthető, ha csak úgy a semmire nem teszel el pénzt. Először célokat tűzz ki magadnak.


Igazából nem tudok teljesen a pénzügyeknél maradni, meg csak egy olyan közhellyel tudok előjönni, hogy ha jobban szoktad érezni magad társasággal, vagy egy párral, akkor törekedj a megtalálás(uk)ra.

2013. jan. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Döntsd el, hogy vissza akarsz-e jönni valamikor, vagy végképp kint maradsz. Teljesen mindegy, saját lakás akkor is kell, akár itthon, akár odakint.

Tűzd ki célul, hogy mielőbb összerakod a rávalót. Ehhez a fizetésed felét, vagy amit biztonsággal tudsz, rakd egy bankba olyan lekötéssel, ahonnét már ki sem veheted x idő előtt.

2013. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

300 ezer kint soknak számít?Nem hinném.Hazaihoz képest lehet, de kint mások a feltételek is. (1000-1100 euro)


Ugyanakkor ha másképp nem megy és számlára kapod, csináltass rá állandó megbízással lekötést, vagy értékpapírszámlára utalást és a maradékból gazdálkodj. Én is így voltam kezdetben, bár voltak és vannak is céljaim. amikor itthon vagyok, megpróbálok megélni a minimálbérből. A többi marad. De alapvetően a céltalanság határozza meg a kiadásaid, ahogy látom. Sok ilyen idegenbe szakadt embert ismerek akik nem tudnak mit kezdeni a hirtelen jött magasabb összeggel. Ők azok akik 6-7 év után is ott tartanak, hogy van talán 2-3 kocsi, de semmi megtakarítás, vagy komolyabb dolog.

2013. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!