Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fundamenta megtakarítás...

Fundamenta megtakarítás megszüntethető szabad felhasználásként?

Figyelt kérdés
Van egy megtakarításom, amit 3. éve fizetem. Megszeretném szüntetni, mert a bent lévő összegből el tudnék menni albérletbe. Úgy hallottam, hogy 4. évnél előbb nem lehet megszüntetni és csak lakás célokra lehet felhasználni az összegeket.
2013. jan. 27. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal. :(

Miért ilyet kötöttél? Ezt úgy hívják, hogy lakástakarék-pénztár és csak lakáscélra lehet felhasználni, amiben nincs benne az albérlet.


Általánosságban ha felmondod, akkor az állami támogatást vissza kell fizetni, de amit befizettél eddig, azt mind visszakapod, mindenféle kamat vagy ilyesmi nélkül.


A szerződésedet is átnézhetnéd, biztos megtalálod benne az ide vonatkozó részt.

2013. jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mikor kötöttem lakás célra lett volna felhasználva, de mára úgy alakult, hogy vége a kapcsolatomnak, valamiből pénzt kell csinálnom, hogy el tudjak menni albérletbe.
2013. jan. 28. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Megszüntethető a szerződésed, csak az állami támogatásra nem vagy jogosult. Amit tehát visszakapsz és arra költöd, amire akarod, az az összes befizetésed, valamint a betéti kamat.

Bocs, ha most beletúrok a zsebedbe, de valamit nem értek, csak gondolok és ha jól gondolom, ajánlom neked is megfontolásra: ha albérletbe akarsz menni, és erre a pénzre van szükséged, akkor nagyon nem állsz jól anyagilag ugye? Mi lesz, ha ez a pénz elfogy? Hogyan tovább? Jó lesz olyan lakásra költeni, ami sosem lesz a tied? Biztosan ez a legjobb megoldás? Az albérlet egy felesleges pénzkidobás és ha egyszer belekerülsz ebbe a csapdába, csak egy lottónyeremény, vagy egy kisebb csoda fog téged belőle kihozni, mert amellett te nem fogsz spórolni. Én a helyedben más lehetőségben gondolkodnék, mielőtt egy életre elkaszálom magam.

2013. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem így terveztem az életemet, de a sors ezt írta meg. Van egy két éves kislányom. Az apja terhességem óta rendszeresen ver, az anyja folyton el akarja venni a kislányomat. Ezeket eddig tűrtem, de most már csajozik is. Betelt a pohár. Eddig is tudtam, hogy külön kellene mennünk, de gondoltam meg fog változni minden. Hitegetett szeret és elvesz feleségűl. ...

Elhatároztam megyünk, de az albérlet pénzbe kerül. Más pénzem nincs, csak ez a kis megtakarításom. 10 hónapra elég albérletre (kamat, állami támogatást leszámolva). Aztán mikor kezd elfogyni jelentkezek anyaotthonba. +1 év. Addigra nagyon remélem találok magamnak munkát. Ha nem akkor a kislányomat elveszik tőlem és apuka fogja nevelni, nekem marad az utca. Anyumék külföldön. Apum pedig 18 éven felüli oldja meg a problémáit. Az Ő lakása, az Ő vára. Magának gyűjtötte össze és nem másnak. Remélem ez a közel 2 év alatt majd meggondolja magát.

2013. jan. 28. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Eddig hol laktatok? Ha nem szeretnéd közszemlére tenni a választ, íratsz privátban is. Segíteni szeretnék valami okosabb megoldást találni.
2013. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gyerekem apjánál a házában. Ő és szülei háza, szülőknek haszonélvezeti joguk van, gyerekem apjának tulaji jogok és lakáshitel (minimális). Még akkor vették, mikor nem ismertük egymást. Gyesen vagyok, más megtakarított pénzem nincs. Így nincs jobb ötletem.
2013. jan. 28. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Barátok, rokonok? Abszolút senkid sincs, aki ideiglenesen be tudna fogadni? Még akkor is jobban jössz ki, ha ennek fejében beszállsz a rezsibe, de nem megy el minden pénzed albérletre.
2013. jan. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!