Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Ebayről rendelek valamit,...

Ha Ebayről rendelek valamit, igaz, hogy egy bizonyos össze alatt nem kell ÁFA-t és vámot fizetnem? (~12000 Ft)

Figyelt kérdés

tegnap rendeltem valamit pár ezer forintért, igaz, azt dhgateről. Ma megnéztem az egyenlegem, és semmi mást nem vontak le, csak a termék árát. Közben találtam egy 2012-es ebayről szóló cikket. Itt is van: [link]

Eszerint bizonyos összeg alatt nincs se vám, se ÁFA.


2013. jan. 28. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Most hivatalosan 22 euró a határ, ami alatt nincs vám.

De a VÁMot egyébként sem a küldőnek fizeted, hanem majd az állam küldi a csekket, ha megakad a VÁMon.

2013. jan. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm. Egy táskáról van szó, szóval remélem, nem lesz oka megakadni a vámon:)
2013. jan. 29. 00:07
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor akad meg, amikor szuroproba szeruen nehany csomagot megallitanak a vamosok. ha tobb mint 22 euro, akkor kapsz egy levelet, h fizess. fizetsz es utana kezbesitik a cuccot.
2013. jan. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!