Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is jó üzlet van a...

Szerintetek is jó üzlet van a kínai "hamisítványokban"?

Figyelt kérdés

pontosan arra gondoltam,hogy megdöbbentő,hogy milyen hasonló "Hamis" icewatch órákat (még a prémium limited nemzetes órákat is) lehet venni kis/nagytételben 1,3-4 usa dolláros áron is...amit kinéztem 1 "Wholesale Jewerly" weboldalon ott darabja 2,95 dollár,de vannak sima szinesek,és limited nemzetesek is ,DOBOZZAl,olyan icewatch-os zacskóval is ,és kis füzettel, 2,95 dollár min. 100db/rendelés...295 dollár+40 dollár+5 ezerforint a posta...ugyebár ez 335 dollár(mai árfolyamon) kb 75,000 ft...+5 a belföld ugyebár 100db óra 80,000 forintot tesz ki!


úgykalkuláltam,ha pontosan 2500ft-be árulom darabját 32db-t kell eladnom és utánna már csak haszon (68db óra 170,000forint) és pl EB idején a nemzetes órákat(angol,swéd,spanyol) stb... 3-4 ezer forintba is ellehet adni stb....


más is lát benne fantáziát?



2013. jan. 29. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha véletlen megbuknál vele, akkor máris nem akkora jó üzlet. Hamis termék árulásáért börtön is járhat, de minimum pénzbírság. Ha esetleg 2 napon belül tönkremegy a 4 dolláros "óra" fele, már nem 32, hanem 48-nál lesz nyereséges. És te nem nagyon fogod a kínai felé a garanciát érvényesíteni, vagy ha megpróbálod, azon esetleg mégtöbbet vesztesz. Arra is számolj, hogy a vámot(+áfát) nem fogod ekkora értéknél elkerülni, ami legalább 27% (de akár 40 is lehet, nem tudom az óra vámtételét). És mivel 100db óra nem kis doboz, simán felbontják, ha "gift"-ként jön, azt meg nem nagyon fogják elhinni, hogy 100db órát kapsz ajándékba. Meg aztán ennyi óra esetleg a NAV figyelmét is felkeltheti, ha magánszemélyként rendeled.

Kínaiakkal óvatosan...

2013. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!