Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy munkáltató, aki most...

Ha egy munkáltató, aki most venne fel alkalmazásba kér erkölcsi bizonyítványt azt neki kell fizetni vagy nekem?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találtam róla semmit ami leírná mi a szabályos.Sokan azt mondják a munkáltatónak lenne kötelessége de szeretik áthárítani a kevésbé tájékozott alkalmazottakra.
2013. jan. 29. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha a munkáltatód nem fizeti, bizony neked kell állni. Nekem általános iskolába alkalmazáshoz is magamnak kellett állni.
2013. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne a munkáltató kötelessége?
2013. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Az a munkavállaló feladata, hogy a munkáltató előtt igazolja, hogy fehér mint a hó. Legfeljebb olyan engedmény szokott lenni, hogy elég a folyamat megkezdéséről szóló igazolást bemutatni, mondjuk a befizetett csekket (régebben legalábbis..) aztán ha majd kiküldik, akkor átadod nekik...
2013. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. jan. 29. 14:49
 5/7 anonim válasza:

#2 és #3


Miért kell a munkavállalónak állnia a több ezer ft-os erkölcsit?

Mi az, hogy a munkavállalónak az a dolga, hogy igazolja, ő tiszta?

Ez így eléggé gusztustalan, mivel a munkaadó kíváncsi arra, hogy én tiszta vagyok-e. Ő akarja megtudni, hát akkor fizessen érte. Nekünk annyi mindenért fizetni kell, hogy munkába tudjunk járni, (bérlet, adott munkahelyen megfelelő öltözék) ennyit vállaljanak már be a munkaadók.

Ennek teljesen természetesnek kéne lennie, hogy az erkölcsit a munkaadó fizeti. Nem értek azzal egyet, hogy magától értetődő a munkavállaló pénzkiadása ez ügyben.

2013. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És még mennyi minden van, amiben az ember nem ért egyet a munkáltató dolgaival...

Viszont ma ez a helyzet. Sok helyen még az orvosi vizsgálatot is a munkavállalónak kell fizetnie. ha nem tetszik neki, akkor odébb állhat. Ez ma a nagy helyzet.

2013. szept. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5-ös?

Mi az, hogy nálam akarsz dolgozni? Mi az, hogy kötelező vagyok téged alkalmazni? Ha nem tetszik mehetsz merre látsz.

Én adok munkát, te meg nem vagy kötelező nekem dolgozni.

Felmerül a kérdés: munkanélküliként nem akarsz te egy kicsit sokat?

Munkaadónak joga van megválogatni ki az akivel együtt akar dolgozni, ki az akivel nem. Ilyen hozzáállással sokáig munkanélküliként marad az ember. Ha annyira nem okos, vállalkozószellemű, kockázatvállaló, intelligens, hogy saját vállalkozást csináljon, akkor nehogy má a nyúl vigye a vadászpuskát és diktáljon a munkaadónak, hogy mi az amit hajlandó megcsinálni, mi az amit a munkaadó. Majd kapsz egy fityiszt és a következő lelkes munkavállaló önként és dalolva megcsinálja (és lehet évekig hálás lesz a lehetőségért, hogy ő kapta az állást és nem te.)

Kedves 5-ös, kapj a bogyeszhez, mert nem te diktálsz. Ha tetszik, ha nem.

2013. szept. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!