Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be kellett volna fizetnem a...

Blazer X kérdése:

Be kellett volna fizetnem a TB-t, vagy biztosítva vagyok még most is?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy 2012. Decemberében dolgoztam 2 hetet közmunkán, és ekkor biztosítva volt a TB-m. Olvastam ezt a pályakezdőknek, hogy be kellett fizetniük egy X összeget, mert akkor elveszik a TB ha nem teszik meg, és én most ezt nem tettem meg. Arra lennék kiváncsi amit feljebb már leírtam kérdésnek, hogy akkor a TB-m, még biztosítva van, vagy ezt akkor bebuktam?
2013. jan. 31. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Februárra már biztos nincs, menj be a helyi NAv-ba és kérdez rá, a sajátodra.

Nem csak pályakezdőknek, mindenkinek kell fizetnie TB, ha nem dolgozik és nem tudják vonni a fizetésből.

2013. febr. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A rendelet szerint a biztosítási jogviszony megszűntét követő 45 napig még fennáll egészségügyi ellátás szempontjából a "biztosítottság", de csak abban az esetben, ha legalább ennyi napig a jogviszony is fennállt. Ha kevesebb napig állt fenn a jogviszony, akkor csak annyi napig vagy "biztosítva" passzív jogon, ahány napig a jogviszony is fennállt. Ha 2 hetet dolgoztál, akkor annak megszüntét követő 2 hétig még passzív jogon "biztosított" voltál, de csak egészségügyi ellátás szempontjából. Az következő naptól már fizetned kellett volna az egészségügyi szolgáltatási járulékot magad után. Ahhoz, hogy ezt meg tudd tenni, be kell jelentkezned az adóhatósághoz, ahol nyilvántartásba vesznek. Ott igényelsz csekket is a befizetésekhez. Ezt egészen addig kell fizetni, amíg nem lesz valamilyen biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyod. A munkaviszony tipikusan az.

Visszamenőleg is rávezetik a folyószámládra ezt az összeget addig a napig, amikortól fizetned kellett volna. Tehát utólag is behajtják, akár évekre visszamenőleg is, ha kiderül, hogy valakinek fizetnie kellett volna, de nem tette meg.

Nagyon nem vagy elkésve, de ne várj vele sokat, nehogy még büntetés is legyen belőle bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt!

2013. febr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!