Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki meg tudná mondani...

Valaki meg tudná mondani körülbelül mennyi táppénzre számolhatok?

Figyelt kérdés
Első babámat váró kismama vagyok, és jelenleg táppénzen. A 2012-s átlag havi bruttójövedelmem 152427 Ft. Ebből egész évben csak 3 napot voltam betegszabadságon.
2013. febr. 5. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Először nézd meg, hogy a 2012. évben mettől meddig voltál munkaviszonyban. Ha egész évben, akkor 366 naptári napod van az irányadó időszakban. Ebből le kell vonni azokat a napokat, amelyekre nem kaptál bérezést valami miatt. Például fizetés nélküli szabadságot, vagy a táppénzes napokat. A fentiek alapján ilyened nem volt. A betegszabadságra volt "bérezés", azt nem kell kiszedni belőle. Tehát marad a 366 nap osztószámnak.


Utána meg kell nézni, hogy 2012. évben ebben az időszakban milyen összegű volt az a jövedelmed, amely után fizettél pénzbeli egészségbiztosítási járulékot (vagyis vontak belőle). Ezt az összeget oszd el a 366 nappal. Így megkapod a napi átlagkereseted. Ennek 60 %-a lesz a táppénzed napi bruttó összege.

Az ellátásodat pedig ennek figyelembevételével tudod kiszámolni. Minden hónapban megnézed hány naptári napra vagy jogosult táppénzre, azt beszorzod a napi táppénz bruttó összegével, és megkapod hogy abban a hónapban mennyi lesz a havi bruttó táppénzed. Ebből csak személyi jövedelemadót vonnak. Annak mértéke 16 %, ha nem vagy jogosult valamilyen adóval kapcsolatos kedvezményre, vagy nem kértél ilyet.

Ha egy hónap 31 napos, akkor is "csak" maximum 30 nappal szorozd fel, mert a társadalombiztosítás egész hónapként csak 30 naposat ismer. Ezt nem Ők döntik el, hanem törvény.


Remélem követhető voltam.

2013. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Természetesen egész évben dolgoztam, a jelenlegi munkahelyemen két és fél éve dolgozok, januártól vagyok táppénzen. A fenti adat pontos. Teljesen érthető és követhető a leírása. Köszönöm szépen a válaszát, sokat segített.
2013. febr. 5. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!