Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell tenni akkor, ha...

Mit kell tenni akkor, ha elfelejtek visszamenni a munkaügyi központba?

Figyelt kérdés
a kiskönyvbe beírták, hogy mikor kell menni, de elfelejtettem. most azt írták, hogy igazolási kérelemmel kimenthetem magam (vagy törölnek az álláskeresők nyilvántartásából). az mit jelent? orvosi igazolást, mint a suliban?
2009. szept. 4. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem csak telefonálj oda, vagy menjél be, és kérj elnézést. Nem hiszem, hogy nagy ügyet csinálnak belőle, ha 1-2 nap késéssel jelensz meg.
2009. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Menj minél előbb be a munkaügyre. Ha erre a levélre a megadott határidőig nem reagálsz akkor törölnek a nyilvántartásból, és ellátást sem kapsz tovább.
2009. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
77%
Szia! Igen, orvosi igazolás! Nem kell, hogy táppénzes legyen, sőt a táppénzes egyáltalán nem jó! Egy sima házi orvosi is megteszi! Ezt nagyon komolyan veszik, nálunk erre külön felhívták a figyelmet, hogy inkább menjünk előbb, de később semmi képen ne, mert törölnek, ha nincs orvosi igazolás.
2009. szept. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom nem 1-2 napot késtél,ha már a felszólitást is megkaptad. Én egyszer 1 hónap! múlva mentem,hát nagyon lecsesztek. Nem vittem igazolást,annyit mondtam öszintén,hogy elnéztem a dátumot. Nem lett semmi,beirták a köv. idöpontot,csak ne legyen többet ilyen.
2009. szept. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Hívd fel őket, és mondd azt, hogy azért nem tudtál menni, mert épp állásinterjún voltál, ami persze nem volt sikeres. Az öcsém is egyszer így mentette ki magát, amikor munkanélkülin volt. Még tapsoltak is neki, hogy milyen tisztességes, hogy első a munkakeresés.:)
2009. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ! Egy hét késéssel mentem be, elnézést kértem, de nem szóltak semmit. Pedig egész hétvégén azon paráztam, hogy leharapják a fejem..és még csak szóvá sem tették :)
2009. szept. 7. 13:53
 7/10 anonim válasza:
Kik ők, börtönőrök? Én semmi ellátást nem kapok tőlük. Mégis 2 havonta be kell mennem adott napon. FELHÁBORÍTÓ!!! Még meg sem nézik, hogy hány és milyen állást pályáztam meg. Beírják a következő időpontot, aztán viszlát. Ha kérdezek, akkor természetesen nem tudják rá a választ. Ha szerencsém van, akkor az irodatársaikkal valahogy megpróbálják megválaszolni. Aztán vagy sikerül vagy nem. Ezért vannak ott? Ezért kapják a fizetésüket? Több éve ott van pl. az illető és nem tudja, hogy mennyipontosan a BPJ összege (28 500 Ft). Azt mondja nekem, hogy huszonpárezer Ft. Ez nem egy mindenkinél más összeg. Ez egy fix összeg. És még ezt sem tudja. Pedig már évek óta ott dolgozik. FELHÁBORÍTÓ!!!
2011. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én is azt tapasztaltam, hogy nem valami segítőkészek. Illetve az, akihez én kerültem egyáltalán nem volt az. Semmit nem mondott vagy magyarázott el, csak beírta, hogy legközelebb mikor kell menni. Én meg honnan tudjam azt, hogy kifizetik ha más városba megyek állásinterjúra, ha nem mondják (szándékosan elhallgatják). Remélem soha többé nem kell oda betennem a lábam!!
2011. jún. 4. 22:43
 9/10 anonim válasza:
100%

Mikor a barátnőmnek mondtam, hogy olvastam, hogy ki kell fizetniük a munkahelykereséssel kapcsolatos (tömegközlekedéssel járó) költségeket, akkor barátnőm rákérdezett, mikor ment. Erre közölte a lány, hogy hát arra sajnos nincs pénze a munkaügyinek.

Az öcsém meg azt a pénzt akarta megkapni, ami akkor jár, ha magad találsz munkát és még fél év múlva is ott vagy. Ha megállapítanak Neked mondjuk 9 hónap munkanélkülit, de te 2 hónap után találsz munkát, akkor megigényelheted a fennmaradó 7 hónapra járó összeget. Ez akár 2-300 ezer ft is lehet. Persze ha megigényeled, akkor ha utána munkanélküli leszel, akkor nem fog járni munkanélküli, mert ugye kimerítetted a keretet. Na, de ezt sem mondják el, hogy van ilyen lehetőség. Mert ugye nincs pénze a munkaügyinek. No, de az a fura, hogy Tesómék a munkatársaival egyszerre kerültek a céghez, mégis az egyikük igényelhetik, mások pedig nem. És senki nem indokolja meg, hogy miért van ez így :( Szemét egy rendszer ez :(

2011. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Így van, kihasználnak rendesen. De nemcsak munkaügyben van ez így, hanem mindenhol...
2011. júl. 2. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!