Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kell visszamenni a...

Miért kell visszamenni a munkaügyibé? És ha nem megyek?

Figyelt kérdés

Vissza kell mennem egy adott időpontra a munkaügyi központba.Viszont semmilyen juttatást nem kapok felőlük.

Ilyen esetben miért kell visszajárnom hozzájuk?Netántán ők fizetik a tb-met?

Ha nem megyek vissza,akkor mi lehet a következménye?


2010. ápr. 7. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem leszel regisztrált munkanélküli, és 2 hónapig nem is mehetsz vissza.
2010. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és semmi más hátrányom nem lesz?

TB-m ugyanúgy megmarad?Mert valahol azt olvastam,hogy elvileg miattuk fizeti a pályakezdőknek a helyi önkormányzat a tb-t.

Továbbá gondolom nekik "csak " a munkaközvetítés lenne a feladatuk velem kapcsolatban,amit eddig nem igazán segítettek.

2010. ápr. 7. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem leszel regisztrált munkanélküli, akkor az esetleges munkaadó a későbbiekben utánad nem tud felvenni támogatást és inkább egy regisztráltat fog alkalmazni, mint téged.


De a TB-t kell fizetned saját magadnak, ezért menj be az APEHhez, és intézd el. Mert ha nem, akkor meglepődhetsz egy estleges orvosi vizsgálatnál.

2010. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ahova eddig jelentkeztem munkára,ott nem is érdeklődtek róla,hogy regisztrálva vagyok-e.

Egyébként most sem fizetek tb-t,de a háziorvosom januárban megnézte,és van élő biztosításom.

Ez most a start kártyám miatt lenne akkor?

2010. ápr. 7. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Az orvos azért látta úgy, hogy még van TB-d, mert vagy passzív jogon még van biztosításod, vagy még nem vezették át a rendszerben a jogviszony megszűnését. Az orvosnál megjelenő biztosítottság csak tájékoztató jellegű. Ha utólag összefuttatják az adatokat, és kiderül, hogy biztosítás nélkül vetetd igénybe az orvosi ellátást, ki kell fizetned, plussz még visszamenőlegesen a TB-det is, valamint ha olyan ügyintézőt fogsz ki, akkor meg is büntet bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt.

A munkaugyi csak azoknak rendezi a TB-jét, akik pénzbeli ellátást (járulékot, segélyt) kapnak tőlük.

A start kártya nem jogosít TB ellátásra. A munkáltatót jogosítja fel kedvezményes járulék fizetésre.

Ha nem mégy vissza a munkaügyiből, törölnek a regisztrált munkanélküliek közül. Nem jelentkezhetsz a munkaügyi által szervezett tanfolyamokra (a tanfolyam idejére fizetik a minimálbért és biztosított is vagy) Valamint nem lehetsz jogosult Rendelkezésre állási támogatásra (ami alatt szintén rendezik a TBdet és kb 28000 forintot kapsz havonta)

2010. ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most látom, januárban nézte az orvosod a biztosításod. Azóta már lehet, hogy ő is rendezetlennek látná a biztosítási jogviszonyod.
2010. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem.Köszi a választ.Csak ez nekem furcsa,ugyanis elvileg az iskola befejezése után 45napig él a biztosításom,és január már azóta nagyon elmúlt.
2010. ápr. 8. 12:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nappali tagozaton tanultál, a diákigazolványod érvényességének lejárta utáni 45 napig van biztosításod.

Az kb december közepe. Simán belefér az adtfeldolgozásba, hogy januárban még biztosítottnak látnak.

2010. ápr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!