Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 56 éves vagyok,30 nap szabadsá...

56 éves vagyok,30 nap szabadság jár. Betegállományban vagyok 2012 dec. óta, ami 2013 feb.11-vel véget ér.4 hete 2013. feb.11-től 7 nap szabit kértem. Munkáltatóm szerint csak 4 nap jár. Hogyan kell ki számolni ez esetben a kötelezően kiadandó szabit?

Figyelt kérdés

#kötelező szabi
2013. febr. 7. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Legegyszerűbben 30/12. Ennyi jár egy hónapra. Tehát a te esetedben február végéig 5 nap vehető ki. Persze itt a munkáltató rugalmasságán is múlik a dolog, engem, tuti elengedne a főnököm 10 napra is ha kérem. De ha neked nem ilyen a főnököd, akkor nem tudsz mit tenni.

A betegállomány alatti időre is járna a szabi egyébként, az nem vész el.

2013. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg nem számol már veled az egész évre, másképp nem tudom elképzelni, miért ne lenne mindegy neki, mikor mész szabadságra. Én utaztam már el három hétre januárban, és egyetlen szóval nem említette a főnököm, hogy ez probléma lenne. Teljesen mindegy, hogy az év során mikor veszem ki a szabim.
2013. febr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szabadságod az aktuális évben munkaviszonyban töltött idődre jár.

Esetedben: 30/12*1,5=3,75, az kerekítve 4 nap szabadság.

A munkáltató ettől a munkavállaló számára kedvezően eltérhet (adhat ki több szabadságot), de nem kötelező neki.

2013. febr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából 2013. évben azért lettek ennyire rugalmatlanok a munkáltatók, mert egy olyan szabály került be a Munka Törvénykönyvébe, amely szerint, ha a dolgozó év közben megszüntetni a munkaviszonyát, akkor az időarányosan járó, ki nem vett szabadságát köteles a munkaadó kifizetni, viszont a túlüdülést már nem köteles a dolgozó visszatéríteni! Eddig a túlüdülést vissza kellett fizetnie a dolgozónak, 2013-tól már ilyen szabály nincs!
2013. febr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!