Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldön élek, és kijelent...

Ha külföldön élek, és kijelentkezek Magyaro. -ból, valóban nem tudják behajtani a diákhitelemet?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 22:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Be tudják, csak többlet költséget is te fizeted, plusz a szüleidnél laktál, oda további nélkül ki tudnak menni.

Sose évül fenn van a NAV honlapján, tehát sose jöhetsz vissza. Minden hónapban kamatos kamattal terheli meg.

2013. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hogy tudnák?

Minden elévül egy idő után..

18éves korom óta nem lakom a szüleimnél..de ha ott laktam volna,akkor sem értem,mi az összefüggés:)

2013. febr. 7. 23:00
 3/18 A kérdező kommentje:

sosem évül el a NAV honlapján :D honlapján? :D:D azt hittem vmi adatbázis van:D istenem...valami értelmes ember légyszi..

a szüleimen hogy tudnák behajtani az én hitelem??:D

2013. febr. 7. 23:01
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fog elévülni a tartozásod. Hogy hogyan? Amikor felvetted a diákhitelt akkor meg kellett adnod egy címet ahol elérhetnek levélben vagy telefonon. Minden ember tudja, és benne is van a szerződésben, hogy lakcím változást vagy telefonszám változást mindig jelezni kell a hivatal felé. HA nem tudtad akkor a válasz: A tudatlanság nem ment fel a tartozásod alól.

NA szóval a diákszövetség minimum évente egyszer ír neked egy levelet amiben vagy felszólít vagy csak leírja hogy mennyi pénzzel tartozol a késedelmi kamatokkal együtt. Azt hogy te nem veszed át, az egy dolog. Ők tudják igazolni, hogy az általad megadod címre rendszeresen küldenek levelet. Mivel 5 évben legalább egyszer értesítenek így a elévülési időd mindig ketyeg. Ezért nem évül el sosem, de a pénz összege emelkedik.

Külföldön is megtudnak keresni, ha dolgozol, és adózol. Egyszerűen segítséget kérnek az adott ország adóhivatalától. Most megkérdeznéd, hogy honnan tudnák meg hogy melyik országban vagy.. Nos, ez is egyszerű. Amikor elhagyod az országot, neked előtte be kell adnod egy kérvényt az OEP-nél hogy a TB-d szüneteltetve legyen. Ha ezt sem tetted meg akkor számíthatsz Tb tartozásra is.

2013. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

először is tisztázzuk...nem diákszövetségről beszélünk..

másodszor..ha átveszem a levelet,akkor szakad csak meg az elévülési lánc,ebben teljesen biztos vagyok.



Nehéz behajtani a diákhitel-tartozásokat, mivel sok adósnak nincs munkahelye és jövedelme, így vagyontárgya sincs. Az érintettek nagy részét nehéz elérni, mivel külföldön tartózkodik, vagy megváltozott a lakcíme. A szerződés felmondásától számított öt és fél éven belül lehet érvényesíteni a tartozás behajtását, majd az elévül - írja a Magyar Hírlap.

Ha az adós nem törleszt, fizetési felszólításokat küld a Diákhitel Központ. Hat hónapos eredménytelenség után a központ felmondja a jogviszonyt, és következik az APEH behajtása. Ez esetben az adóhatóság azonnali beszedési megbízást juttat el az adósok hitelintézetéhez vagy letiltja jövedelmükből a tartozást. Akinél más módon nem lehetséges a behajtás, annál vagyontárgyakat foglalnak le, már ha van.


A diákhitel-szerződés felmondási idejétől számított öt és fél éven keresztül lehet érvényesíteni a végrehajtást és a tartozás behajtását, ezután a köztartozás elévül. Az adósok átlagosan ötszázezer forint tartozást halmoznak fel. A diákhitelekből álló tartozások összege megközelíti a kétmilliárd forintot. Csupán a törlesztők három-négy százaléka tekinthető tartósan nem fizetőnek, adósságuk a Diákhitel Központ követeléseinek nem egészen egy százalékát teszi ki.


undorítóak a magyarok...nem,hogy segítenénk egymáson,s megkeresnénk együtt a kiskapukat ebben a szar gazdasági helyzetben..még keresztbe teszünk egymásnak..tisztelet a kivételnek

2013. febr. 7. 23:54
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de miért is undorítóak a magyarok?? Mert nem mondjuk azt hogy nem baj ha kölcsönkértél pénzt, úgyse kell visszafizetned?? Inkább az az undorító hogy kölcsönkértél és utána ba**od visszaadni, és jössz az elévülési idővel. Ha ennyire könnyen le lehetne lépni, akkor minden ember ezt csinálná. Teljesen mindegy hogy hol és kitől igényeltél kölcsönt. Nincs egy cég vagy bank vagy bármi ami simán hagyja hogy a pénzét ne kapja vissza.

Nekem 8 hogy visszafizeted vagy sem. A te tartozásod gyarapodik nem az enyém.

Az undorító amit te csinálsz és nem az hogy nem adnak kiskapukat hogy ne fizesd vissza azt amit sok ezer fiatal becsületesen visszafizeti..

2013. febr. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Ja, és behajtócégi munkatársként tudom, hogy semmit nem jelent hogy átveszed a levelet vagy sem. Ha a behajtócég vagy bank tudja igazolni hogy ők küldtek levelet akkor azt a bíróságon elfogadják értesítési szándékként függetlenül hogy nem vagy hajlandó átvenni. Ez pontosan azért van mert sokan nem veszik át a leveleket Szóval nagyon benézted ha azt hiszed csak az a levél számít amit fel is bontasz..

Még valamit,..Tudják igazolni pontosan hogy mennyi levelet adtak fel neked.

2013. febr. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hát képzeld sok fiatal ezt csinálja,mert nincs más választása..


Tovább szeretne tanulni,felveszi a hitelt,mert nincs más választása,diplomát szerez,azonban az állam nem tud neki munkát adni.

Miből fizesse vissza a hitelét? - kérdem én

Hát persze,hogy elkezd az ember gondolkozni..


Minden tartozás elévül egyszer, ha külföldön vagyok,úgy nem gondolom,hogy be tudja hajtani rajtam a magyar állam a tartozást... :)

2013. febr. 8. 01:14
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

1. 5 és fél év után évül el, kiküldött levéltől számolva. Ha 5 év, négy hónap után ismét küldenek egyet, újra elkezd ketyegni az 5 és fél év.

2. Létezik vélelmezett átvétel, ügyvédek és hivatalos szervek is ezt használják. Tértivevénnyel adják fel a levelet, második feladás után átvettnek tekintik, függetlenül attól, hogy ténylegesen átvette-e a címzett. Ez jogszabály.



Létezik olyan ország, aminek nincs kiadatási egyezménye Magyarországgal, de ez azt jelentené, hogy egész életedben ott kellene élni. Ha közben kötnek kiadatási egyezményt, akkor megint ott vagy, ahol a part szakad.

2013. febr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Te vagy az undorító, hogy frissdiplomásként egyből azon gondolkozol, hogyan tudnál lelépni a kölcsönkapott pénzzel.
2013. febr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!