Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldön élek, és kijelent...

Ha külföldön élek, és kijelentkezek Magyaro. -ból, valóban nem tudják behajtani a diákhitelemet?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 22:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%

gondolom munkavállalásban meg a külföldi feketézés képe jön elő.. (hiszen a fizudból ugyanúgy levonnák)ami megint csak nem életszerű.

:-))


Majd ha kint leszel teljesen másképp látod a valós helyzetet...


Alapból nem kell itthon adóbevallást leadnod, így az alap 4-5000 Ft-os havi fizetéssel kell törleszteni ("életed végéig"). Amíg itthon Neked ez ekkora probléma, mert feltehetően nem dolgoztál még sehol, vagy legalábbis nem élsz önálló életet, addig elég kisstílű vagy e téren.Majd ha összejön, hogy kint leszel, és lesz egy átlagos fizetésed, akkor lehet eszedbe fog jutni, hogy mi a roszsebnek fizetni éveken át, amikor megtehetem, hogy visszatolom egybe?! Amit én balga, ahelyett, hogy már a fősuli/egyetem mellett is nyárra kijöttem volna dolgozni, fel se kellett volna vennem és már referenciám is lenne, nem pedig itt azon aggódnék, hogy miből fizetem vissza, amit annak idején felvettem úgy, hogy végig sem gondoltam.


Ez is hozzátartozik az olyan személyiségfejlődéshez amit az iskolában sajnos nem tanítanak, mert nem elméleti kérdés, mint ahogy az sem, hogy kéne járni valahova, jobb esetben saját pénzen, rosszabb esetben államin, el kéne végezni valamit, és utána én kimegyek külföldre.

2013. febr. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Levélátvétel= a tartozás elismerése.

Megteheted azt, hogy nem veszed át a levelet, de két sikertelen kézbesítés esetén is, sikeresnek kell tekinteni.

Így ez aligha járható. Ha nem tudják behajtani, akkor inkasszó, és amint lesz majd valahonnan fizetésed arról kapják le, de akkor már havi pár ezerről fog szólni a dolog.

2013. febr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Bak Norbert.te aztán nagyon okos lehetsz..


először is,a kinti keresetemből hogy vonná le a magyar kormány a diákhitelemet?


"Amit én balga, ahelyett, hogy már a fősuli/egyetem mellett is nyárra kijöttem volna dolgozni, fel se kellett volna vennem és már referenciám is lenne, nem pedig itt azon aggódnék, hogy miből fizetem vissza, amit annak idején felvettem úgy, hogy végig sem gondoltam." ????????

16-21 éves fejjel hogy menjek ki nyáron dolgozni külföldre,amikor még a tandíjra se telik?

szerinted az nem kerül semmibe? repülőjegy,a szállás+kaucióval!kaja stb??? minimum kell egy 300ezer ft...és a legalja...te hol élsz,ember??

igen..elméletben szépen hangzik,de gyakorlatban nem megvalósítható :) gondold már végig...

nem bulizni vettem fel a hitelt,hanem mert tanulni szerettem volna,és képzeld dolgoztam mellette,de nem volt elég rá,mert külön éltem már akkor is..


Ez is hozzátartozik az olyan személyiségfejlődéshez amit az iskolában sajnos nem tanítanak, mert nem elméleti kérdés, mint ahogy az sem, hogy kéne járni valahova, jobb esetben saját pénzen, rosszabb esetben államin, el kéne végezni valamit, és utána én kimegyek külföldre.

-sajnos te sem tanultad meg ezek szerint...szépen hangzik,amit leírtál,de sajnos nem így működik.

2013. febr. 8. 12:14
 14/18 anonim ***** válasza:

Bak Norbert.te aztán nagyon okos lehetsz..


először is,a kinti keresetemből hogy vonná le a magyar kormány a diákhitelemet?


Nemes egyszerűséggel úgy, hogy mivel kint is bankszámlára kapod a fizetésed egy részét, vagy teljes egészében, inkasszálhatják.


16-21 éves fejjel hogy menjek ki nyáron dolgozni külföldre,amikor még a tandíjra se telik?

szerinted az nem kerül semmibe? repülőjegy,a szállás+kaucióval!kaja stb??? minimum kell egy 300ezer ft...és a legalja...te hol élsz,ember??


Épp ezért vnnak közvetítő irodák, akik 50-80-200 ezerért (ez kb egy féléves tandíj értéke) elintézik ezeket Neked, és ennyi indulóval biztos helyre mész ki, szerződéssel, szállással,kajával,stb.


Legalábbis nekem így volt, így ez nem elmélet :-)

Akkor az élethelyzetünk hasonló volt, és én sem bulira vettem fel, gyerekkel, lakáshitellel a nyakamban.


Ma már én is másképp csinálnám, úgy ahogy leírtam, de amíg csőlátásod van, tudom hogy nehéz..

Most legalább futja havi átlag 1800-200 euro megtakarításból fizetgetnem a havi 4600-at és nem nyavalygok miatta + időben be van fizetve a féléves 130-180 tandíjam is, mégsem vonulok fel tüntetni..

2013. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Épp ezért vnnak közvetítő irodák, akik 50-80-200 ezerért (ez kb egy féléves tandíj értéke) elintézik ezeket Neked, és ennyi indulóval biztos helyre mész ki, szerződéssel, szállással,kajával,stb.


-tejóég,de ostoba vagy.

most komolyan a közvetítő cégeket hozod fel megoldásként???:DD

mindenki tudja,hogy a 80%a kamu és átverés..

iszonyat nagy kockázat van benne,és az se biztos,hogy kint lesz melód,szállásod...csak lenyúlják a pénzed..

na meg akinek nincs pénze,semmi keresete az,hogy szerezzen még 50ezer ft-ot is? akinek még kajára se futja magyaro.ba?hülyeségeket beszélsz,és az a legszomorúbb,hogy azt hiszed okos vagy..



Legalábbis nekem így volt, így ez nem elmélet :-)

-én meg kijöttem,magam kerestem albit+melót,és nem húzkodott le a közvetítő cég,mint téged:-)



Akkor az élethelyzetünk hasonló volt, és én sem bulira vettem fel, gyerekkel, lakáshitellel a nyakamban.

-Te osztod az észt?:DDD aki szintén rászorult? ráadásul lakáshitel,gyerek mellett...beleeestél ugyanabba a "hibába"..úristen.jobb,ha meg se szólalsz..ugyanazt az utad végigjártad majdnem,csak előrébb vagy...nem gondolkoztál...én meg gondolkozom,hogy mit kéne csinálni és itt osztod a ahülyeséget..tejóég..

2013. febr. 8. 13:07
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem tartom magam olyan okosnak.

Ha egy dolog van amit tehetek, akkor az az, hogy saját példámon keresztül próbálok segíteni azoknak, akik valóban rászorulnak.


Nem tudom mire kéne rászorulnom. Igen még megvan a hitelem, igen van családom és szerencsére nem az árak határozzák meg az életem, igen vannak megtakarításaim,amik 3-szorosan fedeznék jelen pillanatban a diákhitelem egészét, de az ésszerűbb gazdálkodást jobb szeretem, semmint a buta beszédet, és az erkölcstelen magatartást.


Ha segítségre van szükséged szívesen látlak majd az alapítványomnál, de csalásba mi sem tudunk segíteni Neked.

2013. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Igazuk van az előttem szólóknak, a törlesztés elől nem fogsz tudni kibújni. Egy darabig megúszhatod a dolgot, mert elmehetsz feketén dolgozni, stb, de azért lenni fog az életedben olyan pont, amikor megunod a rejtőzködést, és fizetni fogsz. Egyetlen hitelt adó sem fogja engedni azt hogy ne fizessed vissza a kölcsönt. Az EU-ban, sőt az EU-n kívül is meg tudnak találni ha nagyon akarnak és minél tovább húzod, annál több lesz a tartozásod. Elévülni pedig nem fog, azért amit már az előzőek is irták! Külföldre kimehetsz, de abból a pénzből simán ki tudod fizetni az otthoni diákhitelt, még minimálbérből is.

2013. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
32%

Szia,

Páromnak is van diákhitele, ő sem talált sokáig munkát, szüleinél lakott ez idő alatt. Nyilván semmi nem volt a nevén, volt is kint párszor a végrehajtó... De a szülei készségesen bekísérték őket párom szobájába és rámutattak a 15 éves tévére, hogy azt ő vette egy diákmunkai keresetéből, az összes többi berendezés a szobájában, az övéké (szülőké). Tehát vihetik a tv-t...!... gondolhatod milyen keserű szájhúzással mentek el... Aztán mikor lett munkája (4 éve) azóta rendíthetetlenül vonják a fizetéséből. Mi is külföldön gondolkozunk, mert már elegünk van Mo.ból. Én éltem kint 2 évig, de gazdag családoknál takarítottam, gyerekekre vigyáztam. Ott annyit fogsz keresni, hogy azt fogod mondani: inkább elkezdek törleszteni és hagyjanak békén egy idő után.

Sajnos a kérdésedre nem tudnék biztosat mondani (hülyeséget meg nem akarok, mint az előttem szóló emberkék közül páran). Elsősorban azért írtam, hogy ne húzd fel magad rajtuk, nem érdemes! Én is próbálkoztam komolyabb kérdést feltenni, de olyan reakciók voltak, hogy azt hittem kidobom a gépet az ablakon! Itt sok olyan unatkozó, besavanyodott, pesszimista munkanélküli van, aki megölne egy kanál vízben, ha kiderül, hogy neked 1 Forinttal több van a pénztárcádban, vagy neked van merszed nekivágni a külföldi életnek, neki meg nincs, mert egy beszari alak, aki a saját önsajnálatában fog meghalni. De közben itt lóg, saraz mindenkit, mert abból merít erőt! Neki ennyi az öröme, de ne is legyen több. Te pedig ne engedd, hogy egy ilyen (direkt) lehúzzon a maga érzelmi szintjére.

Én sem teszek itt már fel olyan volumenű kérdést, inkább nézd meg a google-ba... "diákhitel behajtás külföldön" vagy valami hasonló cím alatt. Biztos értelmesebbet találsz, mint itt.

Sok sikert!!

Üdv, A.

2013. febr. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!