Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » DÉMÁSZ számla elévülhet e?

DÉMÁSZ számla elévülhet e?

Figyelt kérdés
Ingatlan vásárlás előtt állunk. Csak van egy gubanc: nem tudjuk van e a DÉMÁSZ irányába fogyasztói teher a házon. Röviden az ügy: a régi tulaj nem fizetett ki egy számlát. A mostani tulajon próbálták behajtani,de ő sem fizetett azon a címen, hogy nem az ő áramfogyasztása volt. Ez 2005-ötben történt. Emiatt levették a villanyórát is. De kb 2 éve a mostani tulaj, kérte, hogy szereljenek vissza egy másik órát. Minden szó nélkül, minden fizetési felszólítás nélkül megtették. Nos ha megvennénk ezt a házat, lenne e fizetési kötelezettségünk ezen tartozás miatt az áramszolgáltatóhoz vagy sem?

2013. febr. 8. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:

ELVILEG nem lehet belőle bajotok, mert új óra került oda, a óra a jelenlegi fogyasztóhoz van rendelve, nem az előzőhöz, az előző tulaj tartozását elvileg rajta hajtják be, mármint azon, aki valójában tartozott, azóta már vsz peres eljárással.

DE! Miután dolgoztam az Elmű/Émász telefonos ügyfélszolgálatán, egy kicsit óvatosabb vagyok, mert sok érdekes dolgot láttunk. Nagyon fontos, hogy mindenképp éegyen nullás igazolás a kezedben, hogy nincs tartozás. Az sem árt, ha együtt felhívjátok az Émászt a jelenlegi fogyasztóval (Neked nem fognak adatokat kiadni másik fogyasztóról, ezért kéne együtt), hogy halld a beszélgetést, később ne mondjon mást a tulaj, mert esetleg nagyon el akarja adni a lakást/házat. Ha ott megnyugtatnak (ügyfélszolgálatra is mehettek együtt), jobb esetben még írásba is adják, hogy nem terhel titeket ez a régi tartozás, akkor ebből a szempontból megvehetitek az ingatlant.

2013. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a lényegi kérdésre nem válaszoltam, nem évülhet el, behajtják bírósági úton
2013. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és korrekt választ!
2013. febr. 8. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:
nem évül el
2013. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De mikor vásárolsz egy házat azt úgy szokták, hogy beírják a szerződésbe, hogy áram:001234, gáz:001232, víz:001222 és innen terheli az új tulajt, ami előtte volt az a régié. Én legalábbis így vettem.
2013. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!