Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A futár nem kért pénzt, mikor...

A futár nem kért pénzt, mikor átadta az árut. Mi a neendő? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Na szóval, rendeltem netről egy kreatív boltból néhány dolgot 5ezer ft értékben.Futár hozta házhoz, és utánvéttel kellett volna fizetnem készpénzben. A párom vette át az árut, de a futár csak egy aláírást kért és elsietett. Nem fizettük ki a csomagot.

A csomagban nem volt se csekk, se semmi, csak egy számla, amin tételesen szerepel, h miket rendeltünk. Ezen mindent rendben találtunk. Fel van rajta tüntetve:

fizetési mód : h. készpénz

teljesítés: 2013.01.24.

éa fizetési határidő!: 2013.02.03

És, hogy utánvéttel kell fizetnünk. A számla végén egy általános figyelmeztetés : Késedelmi fizetés esetén a jegybanki alapkamat kétszeresét számítják fel. A számla kiegyenlítéséig az áru a a Kft. tulajdonát képezi.


Szóval ezt most nem értem. A futár véletlen nem kért pénzt, vagy át kéne utalnunk az összeget a cég számlaszámára?



2013. jan. 25. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha utánvéttel rendelted a futárnak kellett volna fizetned, a megrendelt áru összegét+ a szállítási költséget. Szerintem vedd fel a kapcsolatot a céggel írd le mi történt. Gondolom adnak egy számlaszámot és át tudod utalni az összeget.
2013. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, h neki kellett volna fizetnem..direkt így kértem a megrendelésnél. Rajta is van a számlán. Viszont a párom vette át a csomagot. Azt mondta, h csak egy aláírást kért a futár, és már ment is. Akkor valószínűleg a futár hibázott, ugye?
2013. jan. 25. 11:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg a futár hibázott. Keresd meg a céget, nem hiszem hogy ebből problémát csinálnak. Hiszen ha te rendelsz egy csomagot, de nem akarsz érte fizetni, akkor a futár nem fogja odaadni. De itt ugye nem erről van szó. Tehát ne félj, hogy esetleg bajod lesz belőle, mert nem fizettél. Inkább örülni fognak hogy szóltál. De valószínű úgyis megkeresnek, hogy mi a helyzet és ha nem vagy szívbajos mondhatod azt, hogy te kifizetted, mert ugye elvileg a futár csak akkor adja át, ha fizettél.
2013. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!