Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szakképesítés nélkül találnék...

Szakképesítés nélkül találnék munkát külföldön?

Figyelt kérdés
35 éves nő vagyok, általános ápolónői végzettségem van, amivel itthon már csak segédápoló lehetek. Vajon németben pl. el lehet ezzel helyezkedni? Nem a segédápolósággal van bajom, csak az itthoni minimálbérrel.
2013. febr. 8. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem külker és vendéglátó üzletvezetői végzettségem van.

Kimentem Hollandiába (próba-szerencse alapon) mivel csak angolul tudtam, de ez sem volt hátrány. (Ott mindenki beszél angolul). A végzettségemnek megfelelő munkahelyen nyilván nem tudtam volna elhelyezkedni, de nem is akartam annyira. Elmentem gazdag családokhoz takarítani (úgy, hogy direkt akkor kellett mennem, amikor nincs otthon senki). Ez mellett hétvégén, estékre bevállaltam babysittet (gyakorlatilag aludt a gyerek, én meg néztem a tv-t amíg megérkeztek a szülők) és olyan szépen megéltünk az akkori párommal az ÉN keresetemből (ugyanis ő nem szeretett dolgozni) Viszont ezért hagytam el és haza kellett jönnöm. (Nem akart elengedni, de én inkább a nyugalmat választottam). A jelenlegi párommal 5 éve vagyunk együtt és vissza akarok menni vele. Ott, ha dolgozik az ember (márpedig egy normális magyar az TUD), akkor arany élete lesz, bármit is csinál, csak dolgozzon. Eleinte el tudsz te is hasonló munkában helyezkedni, aztán ott már jobban kialakulnak a lehetőségek. Miközben dolgozol és keresel, ráérsz nézelődni más után. Én azt tanácsolom vágj bele!

Szerintem No.ban is ugyan így el lehet helyezkedni.

Sok sikert!

Üdv,

Ancsics

2013. febr. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elmondtad. Én is elvállalnék ilyen munkákat is, jól mondod, dolgozunk, ha kell, csak itthon már nem bírsz annyit dolgozni, hogy megélj belőle.
2013. febr. 9. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!