Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha felmondom a határozatlan...

Ha felmondom a határozatlan idejű albérleti szerződést, én mint bérlő, hány napon belül kell elköltöznöm?

Figyelt kérdés
+1 kérdés:azért szeretném felmondani mert nem bírjuk anyagilag,vasárnap jön a tulaj és csak 45.000 ft-ot tudunk neki kifizetni a kb 90-ből amennyi lesz az albi+rezsi,a fennmaradó részt,ha felmondom a szerződést lehet állni a kaucióból?Nem fogjuk tudni máshogy kifizetni.
2013. febr. 8. 22:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésedben benne kell hogy legyen. Egyébként általában úgy zajlik hogy ha felmondod a hó elején a szerződést akkor az adott hónap végéig el kell hagyni a lakást, és az adott hónapot még ki kell fizetni. Ha hó közepén vagy végén mondasz fel akkor a következő hónapig még maradhattok, de fizetni kell. A kaució azért van, hogyha távoztok és valami kárt okoztatok a lakásban akkor a tulaj a kaucióból rendezi a kárt vagy a kaucióból fizetitek ki a fennmaradó összeget amit még rendezni kell..
2013. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ,ezt én is tudom.A szerződésben a kaucióra vonatkozólag az van,hogy kárrendezés,rezsi elmaradás rendezése.Szóval a kérdésem,hogy amit most kellene fizetnünk holnapután,azt le tudhatom a kaucióból?Az e havit pedig rendesen kifizetném,jövő hónap 10.-én.Ez a kérdés!Hogy ezt így lehet-e?És ha ő bontja fel a szerződést?Az van benne,hogy a felmondási idő 15 nap.Akkor 15 napon belül kell költöznöm?
2013. febr. 8. 22:46
 3/20 A kérdező kommentje:
Ja és ha nem tudok fizetni akkor előbb írásban kell figyelmeztetnie,majd ha akkor sem rendezem,akkor mondja fel?Vagy egyből felbonthatja a szerződést?Erre nem tér ki a bérleti szerződésünk.Csak annyi van benne,hogy a felmondási idő 15 nap.
2013. febr. 8. 22:53
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyesség kérdése,velem nem tudnál megegyezni mert ha most nem tudsz fizetni miből fizetnél legközelebb.Egyébként le fogja vonni a kaucióból.Azért neked is vannak jogaid még ha nem is tudod vállalni a szerződésben leírtakat. A felmondást is írásba kell foglalni,ha nem költözöl ki a határidőig meg kell ismételni.Ja,és kérheted a már befizetett bérleti díjakról a számlát.
2013. febr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 tetro ***** válasza:
Minden egyezség kérdése, de a kauciból én egy fillért sem vonnék le a kiköltözésig. Mi garantálja azt hogy egy hónap múlva lesz pénzetek? És ha nem lesz a maradék rezsit és esetleges károkat ki fizeti majd ki, ha nincs kaució se már?
2013. febr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A felmondást meg kell előznie egy előzetes felszólításnak, kivéve, ha a kifogásolt magatartás olyan súlyos, hogy a bérbeadótól a szerződés fenntartását nem lehet elvárni.


A felmondási idő nem lehet kevesebb, mint 15 nap. A felmondást írásban kell megtenni.

Lakásbérlet (1993. évi LXXVIII. törvény)és a Ptk. 423. § ezt még nézd meg,hogy bent van-e a szerződésben.

2013. febr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mindenképpen el szeretnénk költözni,és úgy lenne jó ha levonná.Vele sem lehet egyezkedni nem is szeretnék.Szóval ha most felmondom,és 15 napon belül elköltözünk,akkor nem lesz probléma?Azt a 15 napot a költözéskor kell fizetni?És ha esetleg mondjuk 1 héten belül sikerül másik helyet találni,akkor elmehetünk?Vagy azt a 15 napot mindenképpen le kell tölteni?
2013. febr. 8. 23:14
 8/20 A kérdező kommentje:
6. válaszoló az nincs benne,csak ennyi:a felmondási idő 15 nap.
2013. febr. 8. 23:18
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fog titeket ott marasztalni, elköltözhettek, de fizetni attól még kell, hogy nem tartózkodtok a lakásban.
2013. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
4. válaszoló.Eddig minden hónapban rendben időben fizettünk,de most nem tudunk,ezért el is szeretnénk költözni,nem akarok szívességet kérni,tudom,hogy ez egy hivatalos dolog,nem pofira megy,és nem sajnálatra.Csak érdeklődöm,hogy mik a lehetőségeim.
2013. febr. 8. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!