Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten egy öröklakásnak...

Budapesten egy öröklakásnak kerületenként mennyi a reális közös költsége?

Figyelt kérdés
Nem rég költöztünk egy Budapesti társasházba,a közös képviselő folyamatosan emeli a közös költség összegét.Sajnos vannak tulajdonosok,akik játszva megszavazzák,valószínűleg jó bevétellel rendelkeznek.de vannak mint mi,akik nem.Írnátok nekem egy pár kerületből,elfogadható összegeket??Négyzetmétert is ha lehet...köszönöm
2013. febr. 10. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:

30 m2 kis lakás kőbánya,tégla kocka 4emeletes vízórás 6300 ft.

Zugló 32m2 régebbi építésű tégla,vízórás 6000 ft

2013. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Zugló szintén, 75nm, 24000/hó (ebben van víz+csatorna is)
2013. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kispest 59 nm-es liftes 11 emeletes panellakás 11900 és ebben nincs bent közmű díj.
2013. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A közgyűlésen be kell mutatni az elmúlt év költségvetését, és a jövő évi tervezetet. Abból ki kell derülnie indokolt-e a magas közös költség, és hogy mire megy el.
2013. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A történet a következő:

Az előző közös képviselő elsikkasztotta a ház pénzét ha jól értesültem közel 7 millió forintot.Természetesen semmi közmű számlát nem fizetett,így ezt a tulajdonosoknak kell rendezni havonkénti részletekben.DE ezenfelül is nagyon magas az alapközös költség.A vízórásoknak 260 Ft /nm a nem vízórásoknak 360 Ft/nm.Most a nem vízórásoknak 450 Ft/nm-er lesz,a vízórások maradnak.Ez gyakorlatilag azt jelenti,hogy egy 50 nm-es ingatlan közös költsége 22.500 Ft.Azt sem értjük,hogy az előző közös képviselő által elsikkasztott pénzt miért a lakóközösségnek kell kifizetni??

2013. febr. 10. 12:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent a lakóközösségnek kell kifizetni. Nem cask az elsikkasztott pénzeket, de a nem fizetők helyett is. Nálunk megvannak a nemfizetők tételesen, van aki 2M fölött nem fizet, azt is beépítjük a k.költségbe. Megy közben a per mindegyikkel szemben, de attól még a számlák jönnek, ki kell fizetni, különben mindenki megszívja.
2013. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A közös képviselő azt mondja,hogy a nem fizetők helyett mi nem fizetünk,ez tévedés.A nem fizetőknek megvan a maga jogi útja-bár abból sem lesz pénz egyhamar.De az elsikkasztott pénzt amit emeleten fizetünk az életben nem látjuk-szerintem.Pontosan ezért vannak olyan tulajdonosok,akik nem hajlandóak fizetni a megemelt közös költséget,csak az alapot.Ezt megtehetik??Ők nem fizetik ki az elsikkasztott pénzt-mondják.
2013. febr. 10. 23:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A közös képviselő fizetésére megy el!!

Továbbá bármilyen mestert hív, az visszacsurgat neki belőle 30 %-ot!

2013. febr. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk is nagyon hasonló a helyzet (előző sikkasztott stb.), de én azért keresek most ebben a témában, mert ma láttam meg kiragasztva a kapunkra a következőt: tervezet március hónapra - 52 nm vízóra nélkül, havi közös költség 34 ezer párszáz forint (a pontos összeget most nem tudom)... Szóval erről mit gondoltok? Kispest, 11 emeletes panel.
2013. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!