Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi esélyünk van az adásvét...

Mennyi esélyünk van az adásvételi szerződésünkben szereplő elállást érvényesíteni, mellyel az építési vállalkozónak a befizetett összeg dupláját kellene nekünk megfizetni?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve szerződést kötöttünk, hogy kora nyárra beköltözhetünk,azóta kötbér él a házon és 2 egész hónapja már a szerzdődéünk szerint ami a foglaló hatálya mellett elállhatunk az építtető költségére. Elvileg állami behajtó cég 1 hónapon belül lefoglalja az ingóságát és pénzt produkál, de az itteni olvasatokból nem ez jött le nekem. Mit tehetünk, hogyha nem várjuk meg az átadást, hanem elállnuk a szerződéstől? Csak a bíróság működik?Ha igen mennyi időn belűl?
2009. szept. 6. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

www.jogiforum.hu


A fórumba, ha regisztrálsz, ott képzett,gyakorló jogászok adnak felvilágosítást küödlönböző témakörökben.

Én 5-öd éves joghallgató vagyok, de sajnos a gyakorlati kérdésekben még nem vagyok otthon.

Biztos, hogy a cég magától nem fizeti vissza a már eddig kifizetett összeget?Teljesen fizetésképtelen?

Ha bíróság elé kell vinni az ügyet, akkor bel kell számítani az eljárás idejét.Ha fellebbeznek, akkor annak az idejét, majd a végrehajtást is. Na, és kérds, hogy van e min végrehajtani?

2009. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2009. szept. 23. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!