Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vásárolni szeretnék nagy...

Vásárolni szeretnék nagy tételben az AliExpress oldalról. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Távirányítós RC helikoptert szeretnék vásárolni a fent nevezett oldalon, de 20db-ot kell rendelnem összesen 2900USD értékben, hogy jó áron legyen, szállítás ingyenes. Sikerült egy-két ismerősünket rávenni, hogy közösen rendeljünk és összedobjuk a pénzt.

VÁM, ÁFA, stb. terheli még pluszban a megrendelt árút? Ha igen, kb. mennyire lehet számítani?

Vásárlás Paypal-al biztonságos? Olvastam, hogy egyszerű regisztrálni.

Valami tapasztalat, mire érdemes még odafigyelni?



#internetes vásárlás #Aliexpress #vásárlás EU-n kívűlről #VÁM és ÁFA kötelezettség #vásárlás nagy tételben EU-n kívűlről
2013. febr. 12. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen tételnél egészen biztos lehetsz benne, hogy lesz vám ( 3-12% között, tételfüggő, utána kell nézni) és 27% ÁFA.


Aliexpressen nincs Paypal, de van egy saját védelmi rendszerük, ami elég jól működik (sokak szerint jobban, mint Paypal), így a vásárlás biztonságos. De 145$-ért azért remélem valami jófajta helikopter, én 13$-ért vettem ingyen postával helikoptert (nem mondom, hogy nagy szám de repül).

2013. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Arról a saját védelmi rendszerről valami bővebb? Nekem MasterCard-os bankkáryám van. A vám hogy kerül rá? Kiszállítják és többe fog kerülni vagy küldenek mellé még csekket?

2013. febr. 12. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:

A VÁM és az ÁFA úgy kerül rá, hogy mikor az országba ér a csomag akkor a postától (vagy futárszolgálattól vagy aki hozza) kapsz majd egy levelet, amiben kérni fogják a számláját a terméknek, amit neked be kell szolgáltatnod.


Ez alapján ki fogják szabni a vámot és az áfát. Ezt nagy összeg esetén előre át kell utalnod, kisebb összegnél (nem tudom mennyi a határ) kifizetheted a postásnak mikor kiszállítja a csomagot.

2013. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a leírás.

2013. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akkor a VÁM az 3-12% terjed erre a játékra, ez biztos? Illetve MasterCard-os fizetésnél, ha nekem forint számlám van, de ők meg USD-t vonnának le, akkor ha a vásárlási limitbe belefér, átváltja nekem automatikusan a bank? Nem szoktak ellenőrzésképp felhívni, hogy tényleg én használom-e a kártyámat?

Sok a kérdésem, kezdő vagyok ebben..

2013. febr. 13. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, átváltja a bank és nem, nem hívnak fel.
2013. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!