Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera, több termék ugyanannál...

Vatera, több termék ugyanannál az eladónál, mindegyikre külön postaköltség?

Figyelt kérdés
Vaterán, általában ha egy embertől több terméket szoktam vásárolni, akkor egy postaköltséget szoktam fizetni. Most viszont van egy eladó, akitől vettem 2ugyanolyan (sminktermék), és egy körmös terméket. Oda volt írva, hogy külföldről jön. Már rendeltem mástól is így. Kérdeztem mennyit utaljak összesen, ő mindegyik termékhez odaírta a postaköltséget, hogy a termék ára, az ár+postaköltség. Kérdeztem, nem lehet egybe? Nem, mert máshonnan jönnek. Mondom, akkor lemondanám a körmös terméket. A sminkek kellenének, mennyit utaljak. És így is rajta van külön mindegyiken a postaköltség. Ezt így meglehet tennie?

2013. febr. 14. 19:54
 1/6 A kérdező kommentje:
A smink,az 2ugyanolyan termék,szóval biztos egy helyről jön.
2013. febr. 14. 19:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha külföldről rendeli és különböző helyekről akkor természetes. Én tudok olyan eladót is, aki szintén külföldről rendel, egy helyről, de minden termékre felszámolják a postát (nem számít mennyit vesz belőle). így nyilván a vevőnek kell ezt a költséget megfizetnie.

Ebben semmi különös nincs. Te is megtudsz mindent rendelni ebay-ről és akkor valószínűleg kevesebbet fizetsz.

2013. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az oké,de akkor elvileg 2csomagot kell kapnom,igaz?Mivel 2p.költséget fizetek.
2013. febr. 14. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen.
2013. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval azt úgy nem lehet,hogy így kalkulálja bele a teljes árat a postaköltségbe,igaz?Mert elég olcsó a termék,mondom veszek kettőt,de így azért felment az ára :D és elég régóta szoktam én is termékeket feladni,venni....akkor rákérdezek,de ha ő egy csomagban küldi,akkor szólhatok neki igaz?
2013. febr. 15. 05:05
 6/6 anonim ***** válasza:
a külföldről jövő termékek nagy részénél egyáltalán nincs postaköltség. azt azért írják oda az eladók, hogy kipótolják a gyanúsan olcsón adott termék árát. így ők azonnal pénzüknél vannak, a kinti szállító ingyen adja fel a cuccot nekik (vagy Neked). azért tette rá mindkettőre mert így jön ki a haszna.
2013. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!