Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha internetes apróhirdetésen...

Ha internetes apróhirdetésen vásárlok egy tárgyat ami szerintem kétes eredetű akkor annak lehet valamilyen következménye?

Figyelt kérdés

Pl. megveszem mert úgy látom, hogy nem ért hozzá az eladó és elég nyomott áron adja.

Ezt én értékesíthetem úgy, hogy ne legyen belőle bajom?

Adásvételi szerződést kellene írni vele?

Vagy van ennek valamilyen biztos módja, hogy ne származzon belőle károm?


Tudom, hogy hivatalosan nem lehet ilyen tárgyat felrakni.

De én csak feltételezem, hogy kétes eredetű.

Nem tudhatom. És igazából nem is érdekel. Csak a hasznon:)



2013. febr. 17. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Órvgazda vagy.
2013. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még nem tettem meg:D
2013. febr. 17. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha lehet bizonyítani, hogy te tudtad, hogy az áru kétes eredetű, akkor az törvénytelen. A bizonyítás a vádló dolga, mert nem az ártatlanságot kell bizonyítani, hanem a bűnösséget. De azért itt számításba vehetik az életszerűséget. Ha pl. egy vadonatúj 80 cm-es LCD TV-t veszel 20 ezer forintért, akkor azért megkérdőjelezhető, hogy miből gondoltad, hogy az reális ár. De ha használtként veszed, akkor lehet életszerű. Mindenesetre neked nem kötelességed nyomozást végezni az ügyben. (Nem vagyok jogász, csak a józan ész mondatja ezt velem, egyébként ebben az országban bármi megtörténhet, úgy hogy ezt ne vedd készpénznek.)
2013. febr. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!