Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárlásnál a birtokbavét...

Lakásvásárlásnál a birtokbavételnek milyen lehetőségei vannak? (az eladó nem működik együtt valószínűleg)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy lakásvásárlás/eladás közepén vagyunk. Megvan már a kinézett lakás, le is foglalóztuk (a miénkre is van vevő, szintén megtörtént már a szerződéskötés).


A szerződésünkben amit kötöttünk ez áll (ugyanaz az ügyvéd, minden szerződésnél): "Vevő a vételár teljes kiegyenlítésével egyidejűleg veszi birtokba, legkésőbb 2013. június 15. napjáig, s a birtokbavétel napjától kezdve szedi az ingatlan hasznait és viseli annak minden terhét"


Ez tehát ha jól értelmezem azt jelenti, ha én március 1.-én kifizetem a teljes vételárat, akkor akár be is költözhetek másnap?

A problémám az, hogy a lakásban lakók bent laknak és nem is akarnak kiköltözni június 15-ig (nem tudnak átköltözni korábban az általuk kiválasztott ingatlanba).

Viszont ugyanígy, ha a mi vevőnk kifizeti nekünk a vételárat, ő ugyanígy beköltözhet a mi lakásunkba.


A kérdés tehát, hogy milyen lehetőségeim vannak ilyen esetben? Vitát nem akarok, kitolni senkivel nem szeretnék, de minnél hamarabb szeretnék beköltözni a kifizetett új lakásba.


Köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 23. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A június 15.i dátum az eladót (is) védi. Tehát valóban úgy van, hogy ha te március 1-ig kifizeted a teljes vételárat, akkor elvileg beköltözhetnél... de ha az eladó előre közölte, hogy nem tud kiköltözni június 15-ig, akkor ráérsz június elején kifizetni neki a maradék pénzt... és ha nektek ki kell költözni a ti lakásotokból, akkor arra a néhány hónapra albérletbe kell költöznötök.
2013. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hacsak nem maradhattok ti is június 15-ig a régi lakásotokoban...mert a ti vevőitek is ráérnek kivárni a június 15-öt.
2013. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem közölte előre az eladó, ez ma derült ki (a szerződést 3 hete kötöttük).

Azért kötöttünk ilyen távoli időpontra szerződést, mert akkor kezdtük el árulni a lakásunkat és nem tudzuk mennyi idő alatt adjuk el. De mi jeleztük, hogy a júniusi időpont a legpesszimistább számítás, mi már hamarabb szeretnénk költözni.

Végül 2 hét alatt találtunk vevőt a miénkre (aki egyébként már holnap beköltözne, ha tehetné), tehát fizetés után (április 15-én fizet) Ő nem akarja kivárni ezt a 2 hónapot. Ami érthető, hiszen kifizette, a tulajdonában áll a lakás, megteheti, hogy birtokbaveszi.

2013. febr. 23. 22:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor két eset lehetséges. Vagy megkéritek az eladót, hogy mivel hamarabb utaltok, hamarabb szeretnétek költözni, akkor ő menjen albérletbe arra az időre... vagy nektek kell albérletbe menni, azt viszont kérhetitek az eladótól, hogy mivel nem költözik ki, fizesse ki az albérletetek díját... vagy még egy eset.. megkéritek a ti vevőiteket, hogy maradhassatok a lakásban amig el nem tudjátok foglalni az új lakást. Sajnos ez egy ilyen 3-as kör, ezt mi is végigéltük már párszor, szerencsére mindig sikerült kompromisszumra jutnunk mindenkivel.
2013. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A probléma összetett :)

Ugyanis az új lakásunkat fel kell újítani teljesen, ez körülbelül 4-5 hét. Pont az az időszak, amíg mi már fizettünk az eladónak, de nekünk még nem fizett a vevőnk (március 1. - április 15.). Tehát nem lenne szükségünk albérletre.

A mi vevőinket nem szeretnénk ilyesmire megkérni, mert nagyon korrekt velünk szemben (nem alkudott, készpénzben fizet, szimpatikus), mi is tartani akarjuk magunkat a megbeszéltekhez (miszerint amint lehet, költözünk).

Így csak az marad, hogy amint kifizetjük az új lakást, birtokba is vesszük. Ennek viszont nem tudom milyen (jogi) menete van, amennyiben ők nem hajlandóak kiköltözni.

2013. febr. 23. 22:45
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdésedre a választ a szerződéseket kötő ügyvéd pontosan tudja, úgyhogy szerintem hívd fel őt. Mégiscsak ő a szakember, és nála járt a ti eladótok is, tudnia kell mit mondott neki a kiköltözésre vonatkozóan az eladó.
2013. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!