Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igényelhetek valami támogatást...

Igényelhetek valami támogatást, segélyt érettségi után?

Figyelt kérdés

Tehát érettségi után amíg nem találok munkát igényelhetek valami segélyt, munkanélkülit...stb. Ha igen, akkor mit pontosan. Esetleg valami munkanélküli képzés, ami mellett fizetnének? Esetleg valami honlat, ahol erről bővebben írnak?


Köszönöm a segítséget!



2013. febr. 24. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Be kell regisztrálni munkaügyi központba, 1 év után ha más nem, járhat FHT az önkormányzattól.
2013. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én ma voltam a munkaügyiben...:) és friss diplomával 11 hónap munka viszonnyal semmilyen támogatást sem kapok:) sőt 44 nap elteltével a tb is nekem kell fizetnem szal havi 6500ft kb....A szülés előtt a családi adókedvezményt kivéve tudtommal nincs más járandóság. Ezt csak 3 vagy több gyermek esetén lehet igénybe venni.

A szülés utáni járandóságok között vannak családtámogatási ellátások amik alanyi jogon járnak, illetve vannak munkaviszonyhoz kötött ellátások.


Alanyi jogon jár egyszeri anyasági támogatás illetve családi pótlék. A gyerek megszületése után a szükséges igazolások benyújtásával a területileg illetékes MÁK-tól lehet igényelni. Egyszeri anyasági támogatás akkor jár ha kismama legalább 4 (koraszülés esetén egy) alkalommal részt vett a terhes gondozáson. Összege: 64.125,- Ft

2013. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!