Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Küldhetek úgy munkaügyi...

Küldhetek úgy munkaügyi ellenőrzést a volt munkahelyem nyakába, hogy abból nekem ne legyen bajom?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék bíróságra járni. De egy-két hiányosságra fel tudnám hívni a hivatal figyelmét.

Nem unalmamba gondoltam erre, csak bosszant, hogy mennyi szabálytalanság megy ott a dolgozók kárára.



2013. febr. 27. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
És miért nem akkor küldtél, mikor még ott dolgoztál?
2013. febr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
ez engem is érdekelne, de én a jelenlegi munkahelyemre szeretném ráhívni, de nem merem, mert ha név nélkül nem lehet, akkor meg kirúgnak... de nálunk vágni lehet a cigifüstöt az épületben, a gépeken nincsenek fent a védőburkolatok, és a munkásruhát sem biztosítja a cég, de közben a tulajnak a legnagyobb gondja, hogy 12millióért csináltatott napkollektort és optikailag ferde a tetőn....
2013. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg nem adhatják ki a feljelentő nevét, amikor elkezdenek vizsgálódni. A mi cégünket is feljelentette egyik munkavállalónk, nem is mondták el ki, de nem voltak elég óvatosak a papírokkal, és simán le tudtuk olvasni a dolgozó nevét. Így aztán hamarosan repült a cégtől. Hozzá kell tennem, hogy alaptalanul jelentett fel minket, a hatóság nem állapított meg szabálytalanságot abban a kérdésben, amit ő kifogásolt.


Ha már nem dolgozol ott, akkor nincs veszítenivalód!

2013. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utána kérdeztem mástól is, és azt mondták, hogy lehet kérni hogy ne közöljék a nevem sehol.

Azért nem akkor tettem, mert a legnagyobb kicseszést a belépésemnél és a kiléptetéskor csinálták. Amikor odamentem, akkor még nem voltam tisztába vele, hogy jogtalan amit tesznek. Most meg begőzölt az agyam amikor hallottam hogy másokkal is ugyanez megy azóta.


Túlórát nem ismerik el, hétvégére köteleznek (holott ők nem tehetnék) és ezt csak zsebbe fizetik ki. A fizetéseket nem mindenki kapja meg időben, attól függ épp mikor mennyi pénz van a cég számláján...

2013. febr. 27. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!