Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő a TB-vel, ha most...

Mi a teendő a TB-vel, ha most januárban diplomáztam és nincs munkahelyem? Most be kell jelentkeznem munkanélkülinek?

Figyelt kérdés

A diplomám egyelőre nincs meg, mivel nincs szóbeli nyelvvizsgám. Viszont nem tudom, hogy működik ez az egész TB fizetés.

A munkaügyi központba mit kell magammal vinni?

Most elsősorban a nyelvre szeretnék koncentrálni, szóval csak angol fogok tanulni, más ilyen esetben mit tenne?



2013. febr. 19. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

van egy nyomtatvány, amit be kell adni, TB-nél megmondják...


amúgy meg keress valami melót, mert állásinterjún elég szarul néz ki, hogy fél évig csak angolt tanultál... tapasztalat. ;)

2013. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom, de nekem nem fog összejönni az angol pénzügyi nyelvvizsga ha nem csak arra koncentrálok. :S
2013. febr. 19. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha most diplomáztál, akkor március 31-ig érvényes a diákigazolványod. Utána még 45 napig passzív jogon jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra (van TBd)

Azaz május 15-ig van TBd.

Ha május 15-ig nem leszel biztosított, vagy egyéb jogon jogosult, akkor jelentkezz be a munkaügyibe (még május 15 előtt) és kérelmezd az önkormányzatnál, hogy rászorultsági alapon rendezzék a TBd. Ha nem számítasz rászorulónak, akkor a NAV-hoz kell bejelentkezned egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre. Az ehhez szükséges nyomtatványt megtalálod a honlapjukon (nav.gov.hu)

2013. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2013. febr. 21. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!