Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor szokott visszajelezni...

Mikor szokott visszajelezni az önkormányzat a TB-támogatási kérelem pozitív, avagy negatív elbírálásáról?

Figyelt kérdés

Február 6-án voltam a lakóhelyileg illetékes önkormányzatnál, és pályakezdő regisztrált álláskeresőként TB-támogatási kérelmet nyújtottam be.

Az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy kérelmem elbírálásáról 10 napon (gondolom,10 munkanapon) belül kapok értesítést a postaládámba. Azonban most március 3-a van, és még semmit sem kaptam. A kérdésem azokhoz szól, akik pályakezdőként szintén nyújtottak már be ilyen kérelmet. Mennyi időn belül kaptatok választ az önkormányzattól? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!


2013. márc. 3. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyban attól is függ, hogy ki hogyan végzi a dolgát a hivatalban. Nálunk van olyan, hogy előbb kapja meg valaki a szociális segélyt, ami ugye 1 hónap, mint magát a határozatot, hogy egyáltalán jogosult rá.

Inkább kérdezz rá telefonon vagy menj be személyesen, hogy megkaptad-e, mert ha nem, akkor ebből nehogy valami gondod legyen a NAV-nál. Bár ha nincs jövedelmed, meg semmi olyan a neveden, ami gátolná, hogy megkapd, akkor szerintem biztos megítélték, csak valamit elkutyultak és nem kaptál róla papírt. De egyébként határozatot valóban kellene róla kapnod. Akár az elutasításról is.

2013. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem csütörtökön lesz 2 hete, hogy beadtam. De én sem kaptam semmit még. Viszont az ügyintéző azt mondta, attól a perctől él a támogatásom.
2013. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
elvileg 30 nap a hivatalos, törvényben rögzített elbírálási határidő a kérelmekre, ehhez kötelesek tartani magukat, de előfordulnak csúszások - saját tapasztalat -, ahogyan az is, hog érdemes az ügyintézőtől telefonon érdeklődni, hogy mi a helyzet, mert szükséged lenne rá, stb... valóban a kérelem benyújtásától él ha megkapod, igazából meg szokták adni, én még nem is hallottam olyanról, akit elutasítottak volna... szóval telefonálj holnap, ez a lényeg:)
2013. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Igen, nekem is azt mondta az ügyintéző, hogy a kérelem benyújtásának napját kell mérvadónak venni, nem pedig azt, hogy mikor érkezik meg a válasz a postaládámba. Sajnos igaz, hogy mindig előfordulhatnak csúszások, és mindig magunknak kell utánajárni az ilyen hivatalos ügyeknek. Holnap mindenképpen telefonálok, és remélem, hogy akkor kiderül, hol tart az ügy.
2013. márc. 3. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!