Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a pályázati feltételek...

Ha a pályázati feltételek közt szakközépiskola/gimnázium szerepel, ne említsem meg a diplomámat?

Figyelt kérdés
Levéltárba jelentkeznék bölcsész szakos diplomával. Számíthatok így túlképzettnek, vagy inkább előny lenne? (Az előnyök között nem szerepel, hogy az lenne...)
2013. márc. 3. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez az amit, soha nem tudhatsz előre. Valahol előny lehet, de a legtöbb helyen kifejezetten hátrány. A munkáltató (és gyakran joggal) hiheti azt, hogy csak ugródeszka neked az állás, és előbb-utóbb úgyis dobbantasz valami végzettségednek inkább megfelelő felé. Szerintem ott is így fogják gondolni, hogy egy bölcsésznek ez túl alacsony szintű munka...
2013. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem is van diplomám. Jó pár hónapig kerestem állást, de ahova visszahívtak állásinterjúra, mindenhol azt mondták, hogy túlképzett vagyok. Végül már a munkaügyi előadóm mondta, hogy ne írjam be az önéletrajzomba, hogy van diplomám. A következő héten egy nap alatt 2 helyre is felvettek. Persze csak az egyikre mentem el dolgozni, azóta is ott vagyok (8 éve). Kb. 1 hónap telt el, mire elmondtam, hogy van diplomám. De mint kiderült, ezt ők hamarabb tudták, mivel le voltam jelentve a munkaügyi központba, és ott bent voltak az adataim.


Mai fejemmel megint így csinálnám, pláne, ha valaki hónapokig keres munkát - legfeljebb jó ugródeszkának, illetve nem tudhatod, hogy esetleg nincs-e feljebb lépés azon a bizonyos létrán.

2013. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!