Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van jóval nagyobb...

Pityesz kérdése:

Miért van jóval nagyobb adás-vételbeli ár különbség a befektetési ezüst ill. arany között? (áfá-n kívül) Illetve miért van jóval nagyobb árrés a befektetési és világpiaci ár között ezüstnél mint aranynál?

Figyelt kérdés

vennék befektetési nemesfémeket, aranyat és ezüstöt, de ahogy számolgattam míg aranynál néhány % a különbség adás-vétel és ugyanúgy csak néhány % a különbség a világpiaci és befektetési ár között, addig ezüstnél adás-vétel között 20% van (nettóban), világpiaci és befektetési között meg majd 50%... (és csak a német 7%-os áfával számoltam)

ezt azért csináljak hogy ellehetetlenítsék az ezüstbe való befektetést? nem értelm...



2013. márc. 3. 18:37
 1/2 A kérdező kommentje:

Bocs elirtam a %-okat, szóval:


arany:

befektetési vétel-világpiaci 1.8%

befektetési adás-vétel 2.9%


ezüst:

befektetési vétel-világpiaci %

befektetési adás-vétel 2.9%

2013. márc. 3. 19:17
 2/2 A kérdező kommentje:

ezust:

befektetési vétel-világpiaci 10.1%

befektetési adás-vétel 19.5%

na ez miért van?


(áru telón elég trè írni...)

2013. márc. 3. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!