Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » FHT (aktív korúak ellátása)...

FHT (aktív korúak ellátása) éves felülvizsgálatakor milyen indoklással lehet a beadási határidő hosszabbítását kérelmezni, és mennyi időre? A határozatban van erre utalás, de semmi bővebb, és sehol nem találok róla infót.

Figyelt kérdés
A határozatban az volt, hogy 8 napon belül kell benyújtani a kitöltött nyomtatványt az igazolásokkal együtt, hacsak nem kérem a határidő meghosszabbítását - nekem ez jól jönne, tekintve, hogy még nincs meg a szükséges 30 munkanapom, pár nap hiányzik hozzá - ilyenkor vajon kérhetem? Jó lenne pontosan tudnom, hogy érdemes-e egyáltalán élnem vele... Aki járatos a témában, segítene? Előre is köszönöm:)

#ellátás #FHT #éves felülvizsgálat #határidő hosszabbítás #30 munkanap
2013. márc. 4. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

FHT-Foglalkozás Helyettesítő Támogatás.


Éves felülvizsgálat időpontja adott, ezt nem lehet meg hosszabbítani. Az adott időpontban meg kell jelenni az önkormányzatban (ha ő a támogatás folyósítója)


Két lehetőség van a 30 nap igazolására.

Egyik a 30 nap munkaviszony igazolása, ha nincs meg a 30 nap a támogatást nagy eséllyel megvonják.

Másik lehetőség a tartós háztartási munkavégzés igazolása, de ez önkormányzat függő. Van ahol elfogadják van ahol nem. Ennek lényege hogy egy hozzátartozó nyilatkozatban kijelenti hogy minimuma 1 hónapot meghaladó időtartamban háztartási munkát végeztél nála (favágás,gyógyszerkiváltás stb stb )

Szülők és nagyszülők nem nyilatkozhatnak, minden más hozzátartozó igen.A nyilatkozatban szereplő tényeknek legyen valóság tartalma is,tehát olyat nyilatkozzon a hozzátartozó ami valóban igaz és megtörtént


Az így megírt nyilatkozatot, akinek segítesz/segítettél alá kell írni, illetve a személyi igazolvány számát is fel kell tüntetni rajta.


További két tanú kell,akik szintén aláírják és személyes adataikat,lakcímüket is feltüntetik rajta.


A papíron amit kaptál rajta van hogy elfogadja-e az önkormányzat vagy sem, esetleg személyesen is meg lehet érdeklődni

2013. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

De ha FHT-n vagy, akkor mit dolgozol?


Mert én az előzőt ara írtam ha támogatásban részesülsz.

2013. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*arra
2013. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
először is, köszönöm a válaszaidat, nálam a háztartási munka nem játszik, ugyanis egyszerűsített munkavállalóként végzek hetente-kéthetente adminisztrációs munkát egy kis irodának - ezt megérdeklődtem a m.ügyi központnál, ezt szabad, csak annyi a lényeg, hogy 3 hónál huzamosabb ideig ne dolgozzon az ember egyfolytában, vagy valami ilyesmi -, csak azt nem tudom, hogy ilyenkor milyen igazolást kérjek tőlük, mert nemrég indult kis vállalkozás, és ők se tudják...
2013. márc. 5. 13:53
 5/6 A kérdező kommentje:

természetesen ment a zöld kéz a válaszaidért, bár annyival kiegészítenélek - ha esetleg másnak is szüksége lesz majd infóra ebben a témában -, hogy nem kell személyesen megjelenni, a határozatban az szerepel, hogy a mellékelt nyomtatványt kell kitöltve visszaküldeni az önkormányzathoz, és mellékelni kell a kért igazolásokat: a 30 ledolgozott munkanapról, és a munkaügyi kp-tól, hogy tartom velük a kapcsolatot...


tényleg, azt nem tudod véletlenül, hogy a munkaügyi kp-ba ilyenkor soron kívül be kell menjek (mert amúgy csak két hó múlva lenne esedékes), és meg kell kérjem újra azt a hatósági bizonyítványt, amit egy évvel ezelőtt, amikor a kérelmet az fht-hez benyújtottam?

2013. márc. 5. 13:58
 6/6 A kérdező kommentje:

ami az eredeti kérdésemet illeti, az arra irányult, hogy miután a 30 napomhoz még hiányzik néhány, és a nyilatkozat visszaküldésére szabott határidő annál hamarabb telik le, mintsem meg tudnám szerezni azt a pár napot, ezért gondoltam, hogy esetleg kérhetném a nyilatkozattételi határidő meghosszabbítását, csak kérdés az, hogy ezt mennyi időre, és milyen indokkal lehet? elfogadják-e, ha megírom, hogy hiányzik még pár napom? vagy mire hivatkozzam inkább..?


(egyébként van lehetőség a hosszabbítására, de nem a felülvizsgálat, hanem a nyilatkozattételi határidő - ami ugye alapból 8 nap - vonatkozásában, ezt a határozatban írták.)

2013. márc. 5. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!