Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyilván lakhatási engedélyt...

FLaaci kérdése:

Nyilván lakhatási engedélyt nem fogok rá kapni, éppen ezért arra irányul a kérdés, hogy ki milyen jogcímen tilthatja meg, hogy én oda bejárjak, ott tartózkodjak? .

Figyelt kérdés

Következőben szeretnék tanácsot kérni.

Van egy üzlethelyiségem (60m2) mint magánember, egy társasház aljában. Dolgaim úgy alakultak , hogy nincs hol laknom. Azt találtam ki, hogy kettéosztom a üzlethelyiséget, egyik felében megy tovább a jelenlegi tevékenység, másik felébe pedig kialakítok egy garzont.


Jogilag, hogy valamelyest védve legyek még azt tudom elképzelni, hogy kiadom a saját cégemnek a lakásnak szánt részt, és mondjuk könyvelőirodát vagy internetes vebáruházat üzemeltetnek ott papíron, így megmagyarázható hogy 0-24 be nyitva van ,és ezért van pihenőhelyiség, konyha stb kialakítva.



#társasház #kilakoltatás #üzlethelyiség #nem lakáscélú ingatlan hasznosítása
2013. márc. 4. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A társasházi törvényben tudsz ennek utánanézni.
2013. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tag vagy a nem tag tulajdonában álló, nem lakás céljára szolgáló helyiség megváltozott használatához a jövőben nem szükséges közgyűlési hozzájáruló határozat, azonban a lakásszövetkezet belső szabályzatában kell rögzíteni, hogy milyen tevékenységek folytathatók vagy tilthatók lakáscélú, vagy nem lakáscélú helyiségekben.


Ez mondjuk lakásszövetkezetre írták.

2013. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hívd fel a közös képviseletet és kérj tőle tanácsot, ha magadtól nem találod az erre vonatkozó passzust.
2013. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Társasházi törvényben megtaláltam az idézet részt én is, de olyan leírást nem fogok törvényben találni, hogy ha valaki az üzlethelyiségét lakásnak használja, akkor ellene ki és hogyan kezdeményezhet bármiféle büntetést, esetleg kilakoltatást.
2013. márc. 4. 12:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, lesz egy-két jóindulatú lakó, aki majd feljelent. Ez Magyarország.
2013. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!