Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig (hány éves korig)...

Meddig (hány éves korig) tilthatja meg a szülő gyerekének a tetoválásokat és a testékszereket?

Figyelt kérdés

Amíg nagykorú nem lesz? Amíg tőle függ anyagilag? Soha? Bármeddig?


!!! kort és nemet lsz írjatok a válaszban !!!


2012. júl. 19. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem még mai napig próbálja tiltani. Holott 2 éve nem élek otthon, és az első babámat várom. De amint lehet megcsináltatom.

23/L

2012. júl. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem 18 év alatt szülői belegyezés kell az ilyenekhez.


21/F

2012. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem jogilag kérdezem természetesen, nem is a tetoválószalonok "házirendjére" gondolok, hanem a véleményetekre vagyok kíváncsi.
2012. júl. 19. 20:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kiskorú, mindenképpen. Már csak azért, mert ha ő nem engedélyezi, nem lehet megcsinálni. ( Nálunk a városban most zárt be egy szalon. A szülők jelentették fel a tulajt, mert az engedélyük nélkül tett be egy köldök piercinget egy 16 éves kiscsajnak. A jegyző meg bezáratta a helyiséget)

De: 18 éves korod után, ha pénzed is van rá azt csinálsz a testeddel, amit akarsz. Maximum nem helyeselhetik, de meg nem tilthatják.

27/L

2012. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

18 év alatt sem kell engedély.. Legalábbis nekem nem kellett és 17 voltam. Hát igazából addig tilthatja amíg függsz tőle anyagilag például, vagy egy fedél alatt élsz vele. Akkor mondhatja az, hogy ha megcsinálod akkor kirak téged, vagy egy fillért nem kapsz tőle, stb.. Egyébként szerintem 18 év fölött a szülőnek már semmit se kéne tiltania, mert nem gondolom ezt egészségesnek, de hát ez más kérdés..


22N

2012. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

amíg a szőlőtől függ, ott él, ő tartja el. Az ő háza az ő játékszabályai.


22/L

2012. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, véleményt nem írtam ?D

A lányom most 2,5 éves. Szóval még 15 és fél évet várnia kell, ha ilyet akar+ keresse meg a rávalót.

2012. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
18 alatt KELL engedély, ha anélkül megcsinálják valahol, akkor az illetöt fel lehet jelenteni testi sértés miatt és meg is büntetik, illetve adott esetben elveszik a müköd´sei engedélyét.
2012. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem 18 éves korodig. Bár ha nem túl prűdek a szüleid, akkor szerintem 15-16 éves kortól már megengedik a piercing-et, valaki a tetoválást is. Én 17 évesen csináltattam az elsőt, anyám egyetlen kikötése az volt, hogy én fizessem. :D Sajnos előfordult már olyan, hogy a tetováló művészt megbüntették, mert kiskorúra varrt, ezért lehet, hogy valaki csak szülői beleegyezéssel csinálja meg. A tetoválást jobban meg kell gondolni és akkor is meg kell beszélni a szüleiddel, ha a szalonban elvállalnák, mert nagy balhé lehet belőle utólag, ha kiderül. Én 17 évesen csináltattam az elsőt és megengedték, csak nekem kellett kifizetni.
2012. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocs az ismétlést, többször szerkesztettem, és nem figyeltem. :D (Előző)
2012. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!