Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ebay-ről rendelt, még meg...

Az ebay-ről rendelt, még meg nem érkezett termék esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom az ebay és a paypal oldalain is jelezhető ez. Melyiket érdemesebb?

2013. márc. 5. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Először az eladónak kell írni, hogy a vásárolt termék nem érkezett meg. Nekem is volt rá példa, és az eladó elnézést kért, és 2 hétre rá megkaptam amit újra elküldött. (apró dolgot vettem)

Ha az eladó nem reagál, vagy nem küldi el a terméket akkor szólni kell az ebay-nek.

2013. márc. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mikor rendelted? Átlag 1 hónap alatt szokott megérkezni az áru. Ha még nem telt le, várj, addig az eladó sem fog csinálni semmit.

Viszont ha már több, mint 1 hónapja adta fel a csomagot az eladó, akkor tényleg írj neki, hogy nem jött meg, vagy küldje el újra vagy utalja vissza a pénzt(persze nem fenyegetően).

2013. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom a paypal oldalán a vásárlást követő 45 napon belül jelezhetem pénzvisszafizetési igényemet mindössze egy gombnyomással.

Ekkor hogyan tudom bizonyítani, hogy valóban nem érkezett meg a termék?

2013. márc. 5. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ezért kell írni az eladónak. Ha nem nagy dologról van szó, úgyis kérés nélkül vissza fogja küldeni az árát.
2013. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem 45 nap csak 29 és a 4.héten szólsz az eladónak .... ha semmi akkor paypal oldaldra bemész és nyitol egy paypal vitát de ne várj többet egy hónapnál és a páypal meg fog védeni.Ennyi
2013. márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
JA amugy az ebaynak hiába írsz nem tudnak semmit sem csinálni a paypal jelentéstűl viszont be tojik az eladó!:)
2013. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia!

2012 decembere óta nálam is egyre sűrűbben fordul ez elő. Előtte az összes rendelésem (nagyjából 20-30) egy nem érkezett meg. Azóta minden 10 rendelésből 2-t kapok kézhez. Ha tényleg letelt a 40 nap (vagy amennyit az eladó ír a szállítási időre), akkor nyugodtan írj neki egy levelet, és 99%-ban visszafizetik az árát, vagy küldenek egy másikat. Nekem is mindegyiknek visszautalták az árát. Ez csak azért rossz érzés, mert már szinte biztos vagyok benne, hogy annyira nagy szerencsém nincs, hogy az elmúlt félévben rendelt nagyjából 25 termékből 20-nál olyan eladót fogtam ki, aki átvágásra utazik (ebből gondolom, hogy ők sajnos tényleg feladták a csomagot, ami egészen kis hazánkig el is jutott, és itt kelt lába)

2013. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!