Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem felelőtlenség egy szimpla...

Nem felelőtlenség egy szimpla mezei érettségivel nyelvvizsga, jogosítvány és szakma nélkül Angliába költözni?

Figyelt kérdés
Csak én látom ezt így? Nem kergeti se a bank sesemmi. Egy 20 éves fiúról van szó.

2013. márc. 6. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne ezen felelőtlenség? Barátnőm húga is kiment egy szál érettségivel 20 évesen, esténként étteremben dolgozott, nappal meg beiratkozott egyetemre. Azóta már itthon él, az ottani gazdasági diplomájával itt rögtön kapott jól fizető állást.
2013. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van egy középiskolai volt osztálytársam, aki még az érettségit sem tette le, szakmája sem volt, se jogsija, se nyelvvizsgája és kiment Angliába dolgozni és ott is élt és él azóta is. Valamilyen szinten beszélte az angolt, de mosogatóként kezdte, oda meg nem különösebben kell nyelvvizsga, később egy másik volt osztálytársam is kiment hozzá érettségi után, ő még angolt sem tanult és mindketten köszönik szépen jól vannak odakint.

Sőt, aki először kiment, ő már meg is nősült, egy angol lányt vett feleségül. Azóta már azért a nyelvtudása is igencsak szuper, jogsija is van, a többit nem tudom, mert egy ideje nem hallottam már róla.

Szóval van akinek így is összejön.

Ha már meg tudja magát értetni idegen nyelven valamilyen szinten, ha kap egy olyan állást, amihez nem feltétlenül kell a nyelvet használnia és kap elég fizetést, hogy abból ott meg tudjon élni, akkor utána már a hosszú hónapok alatt nem tart semeddig elsajátítani a nyelvet és akár tovább tanulni vagy felépíteni ott az életét.

2013. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"Szimpla,mezei érettségivel" is ember valaki,és próbálhat szerencsét,ott ahol akar.Nem felelőtlen,számtalan ilyen van.Vagy bejön,vagy nem,de legalább megpróbálta,ha erre vágyott.
2013. márc. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem azennyi idősen végképp nem.


több ismerősöm van aki angol tudás nélkül ment ki,érettségivel vagy még azzal sem.

Takaritani,mosogatni nem kell papir.Közben tanulja a nyelvet,keres jobb melót,beirtakozik suliba,stb.

2013. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

13:40 vagyok még.


És mikor menjen ha nem most?

várja meg mig kergeti a bank?

Vagy minimálbér mellett csináljon gyereket és kisgyerek és felség mellől menjen ki,mert éhenhalnak?

2013. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal.

Annyival egészíteném még ki, hogy ha olyan helyre megy, ahol jó a közlekedés, akkor nem baj, ha nincs jogsija. Az elején, pláne húszévesen (biztosítás!) nehéz kocsit fenntartani. Később lehet, hogy érződik majd a hiánya, és kint drágább jogsizni, mint otthon. Csak erre akartam felhívni a figyelmet; ugyanakkor lehet, hogy a kinti fizetéséből ugyanannyiba telik majd kitermelni a jogsi árát, mint otthon az otthoniét.

Ja és még valami: nyelvvizsga nem feltétlenül egyenlő a nyelvtudással. (Persze ha semmit nem tud angolul, akkor gyorsan essen neki!)

2013. márc. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem nem az. itthon várni hogy történjen valami az annál inkább. Én is megyek ahogy vége a sulinak és tudok legalább 1 nyelvet.
2013. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
En erettsegi utan jottem ki. Egyaltalan nem volt felelotlenseg. Eleinte gondom volt a nyelvvel, de 1-2 honap alatt belejottem azota tolmacsolok, etterembe dolgozok. Felelotlenseg szerintem az lenne, ha csak varna a sult galambot es nem probalna meg lepni....
2013. márc. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, több ismerősöm ment ki így, ahogy leírtad.

Szerintem a nyelvtudás a legfontosabb minden közül. Ha az már van, akkor elboldogul az ember.

Persze egy kinti kapcsolat sose árt,aki az elején segít az ügyintézésekben.

2013. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!