Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy kb.600e forintos havi...

Egy kb.600e forintos havi jövedelmű család átlagosan milyen drága házban él?

Figyelt kérdés
Például egy négy tagú.
2013. márc. 8. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Min. 30-40 millió Ft értékűben
2013. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy ilyen családnak nem kell az átlagosnál jóval drágábban élnie automatikusan.

Ha 600 ezer forintot keresnek és ez meg is látszik rajtuk, akkor nem gazdagok, csak jól keresnek, mert lehet hogy nincs egy fitying megtakarításuk sem sehol és csak addig tart a jólét, amíg valamelyik kereső hirtelen el nem veszíti az állását vagy nem tud dolgozni váratlan okból kifolyólag. Akkor már elég nehéz fenntartani a korábbi életet.

Egy 15-20 milliósban szerintem.

2013. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20-50 milliósban.
2013. márc. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt egy gyakorlati példa:


8-9 milliós panelben, külföldi munkavállalással van csak meg ez a jövedelem, van egy folyamatos ápolásra szoruló lány is a családban, valamint rokkant anyuka, a kezelések és a gyógyszerek nagyon sokat viszek el, valamint az utóbbi időszakban drasztikusan megemelkedett hitelek is. Az a 600 e ft nem minden esetben sok.

2013. márc. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amíg otthon laktam a szüleimmel, addig nagyjából ennyi volt a jövedelmünk, egy nem túl jó 40 nm-es tetőtéri lakásban laktunk 3-an. (Én kerestem kb 280-at, szüleim 150 körül fejenként, nettóban) A lakást valami 5 vagy 6 millióért vettük 11-12 éve.

Azóta elköltöztem külföldre, most egy egyszobás albérletben vagyok.

2013. márc. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítést írnék azért az előző hozzászólásomhoz, elég nagy kontrasztban áll az előző válaszokkal, pedig igaz.

Azt még hozzátenném, hogy nem volt mindig ennyi a jövedelmünk. Elég sok tartozást sikerült felhalmozni sajnos a múltban különböző okok miatt, szüleim keresetének jó része ezekre megy el a mai napig (az enyémnek is egy része erre ment, mint besegítés). Az említett kb 580k-ból mindenfelé kb havi 250 elment törlesztésre, és a maradékból meg a napi cuccok. Jó vagy rossz szokás, de jó minőségű, drága cuccokat vettünk, veszünk, ami szintén viszi a pénzt (ide mindent lehet képzelni: a csúcsmosógéptől kezdve a barack illatú wc papírig).

Nem mondom, hogy szegények vagyunk, szerencsére az utóbbi időben sikerült olyan szinten összeszedni magunkat, hogyha mondjuk elromlik a tv, akkor nem hitelt veszünk fel, hanem anyázunk egyet, és elmegyünk a media marktba, és megveszünk egy jó tv-t hó végi éhezés nélkül. De a fent említett okok miatt (melybe beletartoznak a múltbéli hibák és a jelenlegi "pazarló" életmód is) valószínűleg egy darabig nem lesz jobb lakás.

2013. márc. 9. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés, mert ez függ az igényektől, a költekezési szokásoktól, stb.

Ismerek családokat, akiknek ennyi a jövedelme, de egy rozzant panelben laknak, és különösebben nem is takarítanak meg semmit, a pénz elmegy wellness-re, meg mindenféle ostobaságra.

Nekünk 30 millánál többet ér a házunk, már tehermentes, csaknem befejeztük az építkezést, egy-két apró dolog hiányzik, például a térkő a garázs előtt.

2013. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk (feleségemnek és nekem együtt) az elmúlt 3 évben ennél kicsit több volt, és mi egy kb 12 milliós panelben lakunk. Bevételeink kb harmadát költjük csak el rendszeresen (néha nagy ritkán a felét, illetve befektetéseknél alkalmanként sokat).
2013. márc. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!